РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорокман Т. В. 
Прогностичні критерії розвитку метаболічного синдрому в дітей / Т. В. Сорокман, О.-М. В. Попелюк, К. Ю. Ушакова // Здоровье ребенка. - 2016. - № 2. - С. 29-32. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведення великомасштабних досліджень поширеності метаболічного синдрому (МС) серед дітей та підлітків ускладнюється відсутністю єдиної думки з приводу використання тих чи інших діагностичних критеріїв у педіатричній практиці. Мета роботи - вивчити особливості спадкового анамнезу в дітей із надлишковою масою тіла (НМТ) та ожирінням і встановити їх діагностично-прогностичне значення. У дослідження були включені 158 дітей із НМТ та ожирінням (100 дітей мали надлишкову масу тіла та 58 дітей - ожиріння) і 70 осіб із нормальною масою тіла (група контролю). Одержані результати дослідження проаналізували за допомогою комп'ютерних пакетів Statistica StatSoft Inc. та Excel XP для Windows. У 32,7 % дітей основної групи спадковість була обтяжена за одним діагностичним критерієм МС, у 30,4 % - за двома й у 24,1 % - відразу за трьома критеріями МС, і чим від більшого надлишку маси тіла страждала дитина, тим значніше була обтяжена її спадковість за кількістю критеріїв МС (p << 0,05). Діти групи контролю мали таку обтяжену спадковість за факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань: 17,2 % - за ожирінням, 18,9 % - за артеріальною гіпертензією, 17,2 % - за ішемічною хворобою серця та 6,8 % - за порушенням метаболізму вуглеводів. Висновки: у 32,7 % дітей із НМТ та ожирінням спадковість була обтяжена за одним діагностичним критерієм МС, у 30,4 % - за двома й у 24,1 % - відразу за трьома критеріями МС. Наявність у дитини позитивного генеалогічного анамнезу вірогідно підвищує ризик виникнення в неї ожиріння: співвідношення шансів 10,59 (95 % довірчий інтервал: 3,81 - 31,79) при P = 1,68 (95 % довірчий інтервал: 1,43 - 1,82).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського