РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000611849<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ovsyanikova Yu. O. 
The pharmacological activity of derivatives of 4-oxo-3,4-dihydroquinazoline and anthranilamides containing a fragment of glycine = Фармакологічна активність похідних 3,4-дигідро-4-оксохіназоліну та антраніламідів, що містять залишок гліцину / Yu. O. Ovsyanikova, D. V. Levashov, V. M. Kravchenko, V. P. Chernykh, L. A. Shemchuk // Вісн. фармації. - 2016. - № 1. - С. 62-66. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Похідні 3,4-дигідро-4-оксохіназоліну відомі як перспективний клас хімічних сполук, яким притаманний широкий спектр фармакологічної активності. Враховуючи дані PASS-прогнозу для одержаних заміщених антраніламідів і похідних 4-оксо-3,4-дигідрохіназолінів, що містять "вбудований" залишок амінокислоти гліцину як фармакофор, виникла підстава для дослідження центральних нейротропних ефектів. Під час вивчення снодійної, протисудомної та антидепресивної активності встановлено високі антидепресивні властивості N-(1,1-дифеніл-1-гідроксіет-2-іл)-N'-дифенілгідроксіацетилантраніламіду (сполука 4), який дещо поступається препарату порівняння іміпраміну. N-(фенілгідразидоацетил)-N'-сукцинамідоантраніламід (сполука 1) виявляє високі протисудомні властивості та не поступається дії класичного протисудомного засобу депакіну. Під час вивчення снодійного ефекту встановлено, що 2-(4-оксо-3,4-дигідро-3-хіназолініл)ацетогідразид (сполука 5) виявляє антагоністичний вплив відносно барбамілу. Meтил-(2-метилкарбонілоксиметил-4-оксо-3,4-дигідро-3-хіназолініл)ацетат (сполука 8) в дозах 20 та 200 мг/кг достовірно на рівні препарату порівняння зменшував латентний період "засинання" тварин у 1,6 та 1,7 разу відповідно і є перспективною БАР для подальших досліджень снодійної активності. Аналіз зв'язку "структура-дія" надає змогу припустити, що виразний прояв фармакологічної активності зумовлений наявністю замісників у положенні 2 хіназолінового ядра. Одержані дані надають змогу зробити висновок, що дослідження зазначених похідних є перспективним для подальшого пошуку нових біологічно активних речовин зі снодійною, протисудомною та антидепресивною властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського