РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000611620<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сич О. Є. 
Кераміка на основі монетиту та нанодисперсного діоксиду кремнію: структура та властивості / О. Є. Сич, Н. Д. Пінчук, В. В. Пасічний, С. О. Остапенко, Г. Б. Товстоног, А. В. Котлярчук, Я. І. Євич // Порошковая металлургия. - 2015. - № 3/4. - С. 59-69. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Композиційну кераміку на основі монетиту та нанодисперсного діоксиду кремнію одержано за температури <$E500~symbol Р roman C>. Встановлено, що під час спікання відбуваються фазові перетворення та твердофазні реакції, в результаті яких утворюється кераміка, що містить у своєму складі beta-пірофосфат кальцію (Ca2P2O7), силікат кальцію (воластоніт, CaSiO3) та незначну кількість beta-трикальційфосфату (Ca3(PO4)2). Показано, що додавання діоксиду кремнію пригнічує перекристалізацію beta-пірофосфату кальцію в beta-трикальційфосфат у порівнянні з керамікою, одержаною з монетиту без додавання діоксиду кремнію. Встановлено, що збільшення кількості діоксиду кремнію у вихідному складі призводить до зменшення мінімального розміру пор в кераміці від 0,83 до 0,21 мкм. Для досліджень використано високочистий нанодисперсний діоксид кремнію (вміст SiO2 >> 99 %), одержаний термічною переробкою відходів карборунду в сонячній печі. Пористість кераміки склала 43,5 - 46,8 %, а міцність на стиск - 16 - 24 МПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського