РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610421<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крисоватий А. І. 
Сутність та концептуальні основи формування податкової політики в умовах євроінтеграційних процесів / А. І. Крисоватий, В. М. Мельник, Т. В. Кощук // Економіка України. - 2016. - № 1. - С. 35-51. - укp.

Формування податкової політики держави є складним багатоаспектним завданням, успіх виконання якого залежить від ряду економічних, соціальних та інституціональних чинників, які слід враховувати в контексті захисту національних інтересів в умовах глобалізації та інтеграційних процесів, від усвідомлення можливостей суб'єктів ринку щодо сплати податків і податкових платежів та ефективності використовування регулюючого потенціалу національного оподаткування. інституціональними критеріями формування податкової політики держави мають бути: компромісність; компліментарність податкових змін; відмова від радикальних податкових ініціатив; стабільність і гнучкість. У постсоціалістичних країнах податкова політика повинна формуватися з урахуванням транзитивних реалій, наявності значного тіньового сектору, проблем підвищення ефективності перерозподільних процесів. ЄС не формує дохідної бази своїх учасників, проте його податкова політика є ще більш складним і багатоаспектним завданням, оскільки передбачає збалансування часто суперечливих національних інтересів для досягнення перспективних цілей і виконання поточних завдань функціонування та розвитку. Податкова політика ЄС реалізується шляхом податкової гармонізації (передбачає формування спільної законодавчої бази оподаткування - за згодою всіх учасників інтеграції) та інших форм податкової координації (запровадження інших податкових заходів, обов'язкових для виконання, надання рекомендацій для заохочення до певних змін у національних інструментах оподаткування) для запобігання недобросовісній податковій конкуренції та забезпечення бажаного руху в напрямі конвергенції оподаткування. Формування податкової політики в Україні має відбуватися на основі внесення змін до Податкового кодексу згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС (щодо ПДВ - специфічних акцизів), поступової імплементації інших обов'язкових заходів податкової політики ЄС, рекомендацій Єврокомісії та податкових механізмів країн ЄС із зрушеннями в економічному розвитку - детінізацією економічних відносин, забезпечення і надійної фінансової бази функціонування держави одночасно із створенням умов для зростання ВВП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського