РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609221<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк М. 
Геохімічні аспекти екологічної безпеки буріння нафтогазових свердловин на Південнобориславській площі Передкарпаття / М. Павлюк, Я. Лазарук, В. Карабин // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2016. - № 1/2. - С. 5-16. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

За результатами аналітичних досліджень природних вод та грунтів встановлено, що облаштування бурового майданчика св. Південнобориславська-1 суттєво не вплинуло на зміну гідрохімічних показників найближчого до свердловини водотоку - лівого допливу р. Тисмениця. Вода в ньому гідрокарбонатна кальцієво-магнієва, з мінералізацією 0,30 мг/дм<^>3 та слабколужною реакцією. У поверхневих водах бурового майданчика зафіксовано високі концентрації нібратів, а також підвищені значення хімічної потреби в кисні. Жоден із досліджених показників не перевищує ГДК. Буроземно-підзолисті грунти характеризуються провідністю водної витяжки 14 - 68 мкСм/см; середнім значенням pH 5,58; вмістом органічної речовини 9,78 %; вологи (<$Eomega ( roman {H sub 2 O})>) 4,72 %. У порівнянні із грунтами буроземного типу Карпат, грунти ділянки досліджень дещо збагачені купрумом і ніколом та збіднені манганом, ванадієм і ферумом. Найбільш екологічно небезпечним запропоновано вважати збідненість грунтів манганом. Збільшені концентрації окремих хімічних сполук є локальними і на етапі монтажу бурової установки не чинять суттєвих загроз безпеці довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7 н6 + Д222.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського