РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000607691<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Petrova G. V. 
The sensitivity of cells with the various level of NAD(P)H:quinone oxidoreductase 1 to cytotoxic action of quinonimines and alpha-tоcopherol synthetic derivatives = Чутливість клітин із різним рівнем активності NAD(P)H-хіноноксидоредуктази 1 до цитотоксичної дії хінонімінів та синтетичних похідних alpha-токоферолу / G. V. Petrova, A. V. Parshykov // The Ukr. Biochem. J.. - 2015. - 87, № 4. - С. 45-53. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Досліджено вплив alpha-токоферолу із вкороченим до 6 атомів вуглецю бічним ланцюгом (alpha-ТФ-C6), alpha-токоферилсукцинату (alpha-ТС) і хіноніміну 2,6-дихлорофеноліндофенолу на активність DT-діафорази та життєздатність тимоцитів, спленоцитів і гепатоцитів щурів. Встановлено, що спленоцитам властива найменша базальна активність ензиму. Активність DT-діафорази в тимоцитах у 1,4 разу, а у гепатоцитах - у 5 разів перевищує таку в спленоцитах. Виявлено, що чутливість клітин до цитотоксичної дії хінонімінів є обернено пропорційною рівню базальної активності DT-діафорази та супроводжується її активацією з подальшим інгібуванням у нетоксичних і токсичних концентраціях відповідно. Гепатоцити є найменш чутливими до цитотоксичної дії alpha-ТФ-C6. У тимоцитах і спленоцитах alpha-ТФ-C6 виявляє інгібуючі DT-діафоразу ефекти, у той час як у гепатоцитах спостерігається підвищення активності ензиму, що, ймовірно, і обумовлює їх високу виживаність. Не виключена також можливість одночасної індукції alpha-ТФ-C6-м експресії ензимів системи цитохрому P450 у гепатоцитах. Цитотоксична дія alpha-ТС не залежить від базальної активності DT-діафорази у клітинах, не супроводжується її індукцією і, найімовірніше, визначається рівнем активності неспецифічної естерази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550*801.1-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського