РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000607449<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маренич О. Л. 
Альтернативне обігрівання навчальної лабораторії вищого навчального закладу / О. Л. Маренич, К. С. Семенюк // Електрифікація трансп.. - 2015. - Вип. 9. - С. 108-114. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зауважено, що опалення - важливий фактор забезпечення потрібного мікроклімату у будь-якому приміщенні, у тому числі і в навчальних лабораторіях ВНЗу. Мікроклімат має істотний вплив на продуктивність праці студентів, викладачів, лаборантів. Основним фактором мікроклімату є температура в приміщенні. Проведено дослідження для одержання вихідних даних, необхідних для заміни традиційного водяного опалення в лабораторії на електричне. При цьому повинна підтримуватися задана температура. Обрано спосіб вентиляції приміщення, тип електричних нагрівачів, об'єми припливного та витяжного повітря, за яких температура у лабораторії згідно з існуючими вимогами буде становити 18<$E symbol Р>С. Електричне опалення приміщень більш зручне в експлуатації, більш комфортне та економічно вигідніше у порівнянні з водяними системами, в яких тепло отримують шляхом спалювання палива у котлах. Для досягнення поставленої мети складено рівняння теплового балансу приміщення лабораторії, на базі якого виконано необхідні дослідження. Запропоновано систему електроопалення учбової лабораторії як альтернативи існуючому централізованому водяному опаленню з використанням газу в центральній котельні у холодний та перехідний періоди року. Як опалювальні пристрої пропонуються сучасні інфрачервоні обігрівачі. Рівняння теплового балансу складено з урахуванням параметрів реальної учбової лабораторії. Запропоновано обладнати лабораторію механічною припливно-витяжною системою вентиляції. Науковою новизною є запропонований метод визначення об'єму (ваги) припливного та витяжного повітря для забезпечення заданої температури в приміщенні учбової лабораторії з використанням електричних обігрівачів. Практичне значення полягає у тому, що застосування електричного опалення дозволяє покращити мікроклімат лабораторії. Проведені дослідження дозволяють визначити вихідні параметри для автоматизації системи електричного опалення лабораторії з метою підтримки заданої температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100718 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського