РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000605532<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грицко Р. Ю. 
Імунокоригувальний молочний бактеріально-дріжджовий напій з високим вмістом нуклеїнових кислот для клінічного застосування у практиці сімейного лікаря / Р. Ю. Грицко // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень біологічного впливу на організм молочного бактеріально-дріжджового напою з високим вмістом нуклеїнових кислот (кумис з коров'ячого молока). Встановлено, що ця харчова (кормова) домішкка здійснює багатогранний позитивний біологічний вплив на функції організму. Молочний бактеріально-дріжджовий напій, що містить нуклеїнові кислоти, тестували. Детально наведено методику виробництва кумису в сухому стані (вміст ДНК - 0,76 мг/г і РНК - 0,61 мг/г). Механізм імуностимулювальної дії кумису з коров'ячого молока було вивчено в експерименті на тваринах і птахах. Імуностимулювальну дію напою на людину оцінювали за його впливом на ефективність профілактичної імунізації проти дифтерії. В експерименті на поросятах було встановлено, що введення кормової домішки у харчування сприяє вірогідному зниженню шлунково-кишкових захворювань: в експериментальній групі 10 % поросят хворіли під час спостереження, в контрольній групі - 70,9 %. Середні гематологічні показники, вміст еритроцитів і гемоглобіну в дослідній групі поросят були вище і складали 8,14 +- 0,32 млн і 8,16 +- 0,37 г% відповідно, а в контрольній групі - 7,95 +- 3,4 млн і 7,57 +- 0,38 г% відповідно (p << 0,05). Концентрація лейкоцитів: середні показники (під час спостереження) були нижче у дослідній групі, ніж у контрольній групі, і склали відповідно 9,59 +- 0,49 і 12,0 +- 0,77, що зумовлено запальними процесами у поросят контрольної групи. Імунний вплив харчових добавок було виявлено в експерименті на білих мишах зі штучною вторинною імуносупресією. Таким чином, сильна імунна реакція на внутрішньочеревинну імунізацію еритроцитами барана була зареєстрована у 96 % тварин з дослідної групи; тварини контрольної групи не відповіли на імунізацію належним чином. Показано позитивний вплив харчової домішки на ефективність вакцинації проти дифтерії. У контрольній групі військовослужбовців кількість осіб, титр антитіл у яких досяг >>1:1280, становила лише 60 %, в експериментальній - 100 %. Одержані дані, що стосуються впливу кумису на синтез антитоксину, свідчили про імуностимулювальну дію, що вказує на доцільність застосування імуностимуляторів у разі вакцинації. Заключення: встановлено, що харчова домішка має значну біологічну активність, зокрема, це позитивно впливає на показники імунітету. Важливо, що крім високого вмісту рибонуклеїнової кислоти (1800 - 2100 мкг/мл) напій містить повний набір незамінних амінокислот, глутамінової кислоти (до 6 г/л), вітаміни групи B й інші корисні речовини (всі компоненти в оптимальному співвідношенні). Додавання молочного бактеріально-дріжджового напою з високим вмістом нуклеїнових кислот в раціон пацієнтів має певні переваги перед фармакологічними препаратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15 + Р123.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського