РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000604507<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Витязь О. Ю. 
Класифікація способів видобування метану з газогідратних покладів дна Чорного моря / О. Ю. Витязь, Я. М. Фем'як, С. О. Овецький // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2014. - № 1. - С. 13-23. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання щодо порівняно нового потенційного джерела енергії, а саме газових гідратів та існуючих на сьогодні методів їхнього видобування, як на суші, так і на континентальному шельфі. Увагу приділено технологіям, які вже успішно реалізуються на основних газогідратних родовищах світу, а саме: Мєссояхському родовищі газових гідратів, яке знаходиться на півночі Західного Сибіру, родовищі Купарук на Алясці, родовищі Мялік (Канада), та скупченні родовищ в западині Нанкай на шельфі Японського моря. Зацікавленість у вивченні газогідратів із кожним роком постає все гостріше у зв'язку із безперервним видобуванням таких традиційних вуглеводневих джерел енергії, як нафта, газ, газоконденсат тощо. Запаси газогідратів на планеті, за орієнтовними оцінками, складають не менше 250 трилн. м<^>3. Це достатньо песимістична оцінка, але навіть вона переважає відомі запаси традиційного природного газу, що становлять за поточними даними BP Statistical Review 187,1 трлн. м<^>3. Близько 98 % світових запасів газових гідратів зосереджено в океані, 2 % - на суші в зоні вічного холоду. Наявні теоретичні розробки українських вчених і фактичні дані, одержані в ході вивчення газогідратів Чорного моря, підтверджують доцільність проведення комплексних досліджень з метою запровадження технологій практичного видобутку метану із газогідратів Чорного моря для потреб економіки України. Представлено основні методи видобутку природних газових гідратів, які можуть бути успішно використані на родовищах Чорного моря. До таких методів відносять: метод циркуляції гарячої води по стовбуру свердловини, метод обігріву стовбура свердловини нагрівачами, пароциклічна обробка, термозаводнення, поступове розчинення верхнього шару скупчень газових гідратів водою, зниження гідростатичного тиску тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського