РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603951<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стаховський Е. О. 
Фінастерид у профілактиці прогресування раку передміхурової залози / Е. О. Стаховський, Ю. В. Вітрук, О. А. Войленко, О. Е. Стаховський, П. С. Вукалович, Р. А. Литвиненко, М. В. Пікуль, О. В. Буйвол, К. В. Богдан // Здоровье мужчины. - 2015. - № 4. - С. 61-65. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Інгібітори 5alpha-редуктази пригнічують перетворення тестостерону на більш активну форму - дигідротестостерон, результатом чого є зменшення проліферації як доброякісної, так і злоякісної тканини передміхурової залози, тим самим можуть сповільнити прогресування захворювання під час активного спостереження за хворими на рак передміхурової залози. Мета дослідження: підвищення ефективності лікування хворих на рак передміхурової залози низького ризику, які перебувають під активним спостереженням, шляхом використання інгібіторів 5alpha-редуктази. Проаналізовано результати лікування 96 хворих на рак передміхурової залози низького ризику у поєднанні з доброякісною гіперплазією передміхурової залози, які знаходились під активним спостереженням з 2008 по 2015 р. З метою зменшення ризику прогресування захворювання, а також зменшення симптомів нижніх сечових шляхів всім хворим призначали фінастерид (Проскар, Простан) в дозі 5 мг на день. Визначали час до простатоспецифічного антигену (ПСА) та гістологічної професії, проведено аналіз кількості хворих, яким було виконане радикальне лікування, а також вплив лікування на розміри передміхурової залози та якість життя пацієнтів. Період спостереження за хворими склав від 12 до 86 міс (46,2 +- 33,6). Незважаючи на відсутність ознак прогресування захворювання, відмовились від проведення подальшого активного спостереження протягом перших двох років 11 (11,5 %) пацієнтів. Середній час до прогресування захворювання за рівнем ПСА склав 32,2 міс. За даними гістологічного дослідження, прогресування діагностовано у 16 (16,7 %) випадках із середнім часом до прогресії 38,4 міс. 62 (64,6 %) хворих продовжують перебувати під активним спостереженням із середнім показником тривалості - 46,2 міс. У 26 (27,1) пацієнтів, які вийшли з-під активною спостереження за власним бажанням чи внаслідок прогресування захворювання, в подальшому було проведено радикальне лікування (радикальна простатектомія чи променева терапія). Використання інгібіторів 5alpha-редуктази призвело до зменшення розмірів передміхурової залози на 23 %, покращання акту сечовипускання та, як наслідок, якості життя хворих. Використання інгібіторів 5alphа-редуктази під час активного спостереження за хворими на рак передміхурової залози низького ризику зменшують об'єм передміхурової залози на 23 %, покращують чутливість ПСА, біопсії передміхурової залози та пальцевого ректального обстеження. Хворі на рак передміхурової залози, які застосовують інгібітори 5alpha-редуктази, мають нижчу швидкість прогресування (16,7 %) та менш схильні відмовитися від активного спостереження (11,5 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського