РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603552<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бублик Я. 
Ксилотрофні дискоміцети (Ascomycota) лісових екосистем Національного природного парку "Сколівські Бескиди" / Я. Бублик // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 71. - С. 117-125. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Із усіх груп організмів, які розкладають мертву деревину, найбільш ефективними є дереворуйнівні, або ксилотрофні гриби. Гриби, які розкладають деревину, відіграють одну з головних ролей в екології неморальних і бореальних лісів, оскільки вони є основними агентами, що призводять до розкладу мертвої деревини та кругообігу поживних речовин. До таких грибів належать гриби із відділу Ascomycota. Дискоміцети є однією з основних груп ксилотрофних аскових грибів. у 2012 - 2014 рр. на території національного природного парку "Сколівські Бескиди" були проведені дослідження з метою встановити різноманіття дискоміцетів і вивчити їх еколого-біологічні особливості. За їх результатами у лісових екосистемах парку виявлено 45 видів ксилотрофних дискоміцетів, які належать до 25 родів, 8 родин, 4 порядків, 3 підкласів і 3 класів підвідділу (Pezizomycotina), а також до анаморфних грибів incertae sedis відділу Ascomycota. Усі виявлені ксилотрофні дискоміцети були знайдені на 11 деревних субстратах, із яких найбільшу кількість (25 видів) ідентифіковано на субстраті Fagus sylvatica L. Апотеціальні дереворуйнівні гриби виявлено на деревному субстраті чотирьох стадій деструкцій, які встановлено за шкалою П. В. Гордієнка. Більшість з ідентифікованих ксилотрофних дискоміцетів є лігнофільними деструкторами мертвої деревини, значно меншу частину становлять кортикофільні сапротрофи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.55*801.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського