РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603405<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Labyntseva R. D. 
Calix[4]arene C-99 inhibits myosin ATPase activity and changes the organization of contractile filaments of myometrium = Калікс[4]арен C-99 інгібує АТРазну активність міозину та змінює структурну організацію скоротливих філаментів міометрія / R. D. Labyntseva, A. A. Bevza, A. O. Lul'ko, S. O. Cherenok, V. I. Kalchenko, S. O. Kosterin // The Ukr. Biochem. J.. - 2015. - 87, № 6. - С. 95-103. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Зазначено, що каліксарени - це чашоподібні макроциклічні (поліфенольні) сполуки, і їх розглядають як перспективні молекулярні "платформи" для дизайну нових фізіологічно активних сполук. Раніше в дослідах in vitro було виявлено, що калікс[4]арен C-99 інгібує АТРазну активність актоміозину та субфрагмента-1 міозину матки свині. Мета роботи - дослідження взаємодії калікс[4]арену C-99 із міозином міоцитів матки щура. Для цього досліджувані клітини попередньо інкубували зі 100 мМ калікс[4]ареном C-99, із досліджуваних і контрольних (без каліксарену) міоцитів одержували міозин і визначали його АТРазну активність. Виявилось, що активність АТРази міозину, одержаного з дослідних міоцитів, є майже на 50 % нижчою у порівнянні з міозином контрольних клітин. За допомогою методу конфокальної мікроскопії показано відмінності (у порівнянні з контролем) у субклітинному розподілі міозину та актину в міоцитах матки, інкубованих із калікс[4]ареном C-99. Ця відмінність може бути обумовлена перебудовами у структурі скоротливих протеїнів гладеньком'язових клітин внаслідок їх взаємодії з каліксареном. Одержані результати свідчать про здатність калікс[4]арену C-99 проникати всередину міоцитів матки та впливати не тільки на АТРазну активність міозину, але й на структуру актинових і міозинових філаментів клітин міометрія. Властивість калікс[4]арену C-99 проникати всередину міоцитів можна використовувати в подальшому для розробки нових фармакологічних засобів, здатних ефективно нормалізувати скоротливу гіперфункцію міометрія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.82*72 + Е60*736.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського