РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ячник І. М. 
Прокальцитонін для діагностики сепсису та його ускладнень у дітей / І. М. Ячник // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 4 (ч. 2). - С. 86-88. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Незважаючи на використання нових принципів і методів лікування, багато років сепсис та тяжкі інфекції залишаються однією з найактуальніших проблем медицини у зв'язку з неухильною тенденцією до зростання кількості хворих і стабільно високої летальності. В останні роки багато дослідників вказують на високу діагностичну значимість визначення в крові рівня прокальцитоніну як одного з новітніх біомаркерів синдрому системної запальної відповіді (ССЗВ) при бактеріальній інфекції. Мета дослідження - рання діагностика септичних ускладнень у дітей на основі лабораторних досліджень і вивчення рівня прокальцитоніну. Прокальцитонін визначався кількісним методом на імуноферментному аналізаторі COBAS 411 є фірми ROCHE (Швейцарія) із використанням набору "Прокальцитонін" цієї ж фірми. Прокальцитонін досліджували у 146 пацієнтів. При цьому у 92 з них був встановлений діагноз "Сепсис" відповідно до Міжнародних критеріїв 2005 р. У 54 дітей встановлений діагноз ССЗВ. Концентрація прокальцитоніну була підвищеною у 75,0 % дітей і залишалася в нормі у 25,0 % пацієнтів із 92 дітей із сепсисом. Нормальний рівень маркеру, незважаючи на виставлений діагноз сепсису, свідчить про неабсолютну діагностичну цінність показника для визначення сепсису у дітей. При ССЗВ концентрація прокальцитоніну була підвищеною в 87,1 % і нормальною - у 12,9 % із 54 досліджених хворих. Висновки: таким чином, підвищення концентрації прокальцитоніну в крові із чутливістю 17,1 % і специфічністю 82,8 % свідчить на користь сепсису. Крім того, у роботі вперше визначена концентрація прокальцитоніну у дітей за тяжкого перебігу сепсису, який характеризується дисфункцією органів і систем. Відповідно до одержаних результатів для цього характерна концентрація не нижче 12,81 нг/мл із чутливістю 23,9 % та специфічністю 76 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.85-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського