РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000602675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яремчук І. М. 
Окисно-відновні процеси і якість сперміїв за додавання холін-хлориду в сперму бугаїв / І. М. Яремчук, С. В. Горчин, М. М. Шаран, Д. Д. Остапів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 62-66. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив холін-хлориду у складі розріджувача еякулятів бугаїв на окисно-відновні процеси та виживання сперміїв. Встановлено, що за наростаючих доз холін-хлориду (1,5, 3,0 і 6,0 %) у розрідженій спермі пропорційно знижується інтенсивність окисно-відновних процесів. За максимальної концентрації холін-хлориду (6,0 %) дихальна активність нижча на 45,8 % (p << 0,05), відновна здатність - на 22,3 % і активність сукцинатдегідрогенази - на 23,6 % у порівнянні з контролем. Тенденція до зниження активності сукцинатдегідрогенази свідчить про включення холін-хлориду в мембрани сперміїв, що змінює структуру та знижує їх проникність і зменшує поступлення субстратів, зокрема, сукцинату в ЦТК. Аналогічно, холін-хлорид, доданий у дозі більше 1,5 % у розріджені еякуляти, гальмує активність човникових механізмів транспорту електронів (протонів) зі сперміїв у позаклітинний простір. Зниження інтенсивності окисних процесів проявляється вищою збереженістю фізіологічних характеристик статевих клітин за існування в розріджених еякулятах. Найвище виживання сперміїв забезпечує додавання 1,5 % холін-хлориду в розріджені еякуляти бугаїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського