РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корхін А. С. 
Визначення кількісної залежності узагальненого фактора продуктивності від обсягів фінансування наукових і науково-технічних робіт в Україні / А. С. Корхін, О. П. Антонюк // Економіка України. - 2015. - № 10. - С. 54-65. - укp.

Об'єктивна оцінка ефективності наукових досліджень є однією з важливих економічних проблем, оскільки наука є фактором, який істотно впливає на економічне зростання. У цьому зв'язку розглянуто авторське бачення впливу науково-технічного прогресу на ВВП. Запропоновано встановити кількісну залежність між витратами на наукові і науково-технічні роботи і узагальненим фактором продуктивності (УФП), який був введений Солоу. Як вихідні дані використовувалася статистична інформація про українську економіку за 1995 - 2012 рр.; матеріал про фінансування наукових і науково-технічних робіт взято зі статистичних щорічників, а величини УФП були визначені в процесі побудови моделі економічного зростання України, яка описана в статті А. С. Корхіна "Моделювання економічного зростання в трансформаційному періоді (на прикладі України)". Попередній аналіз показав, що шукана залежність описується кінцевим розподіленим лагом з максимальним загаюванням, рівним чотирьом. У побудованій моделі через мультиколлінеарності оцінки половини коефіцієнтів лага виявилися не значущими, а оцінка одного з коефіцієнтів мала відіємний знак, що не відповідає його економічному змісту. Тому було побудовано іншу модель, оцінки коефіцієнтів лага в якій обчислювалися з урахуванням обмежень-нерівностей на їх знак (вони повинні були бути невід'ємними). В отриманій моделі оцінки коефіцієнтів лага виявилися значно точніше, ніж у попередній. Аналіз другої моделі показав, що фінансування - основний фактор, який впливає на УФП. У цій моделі величина максимального лага дорівнює двом. Таким чином, переважна частина розробок впроваджується не більше, ніж за два роки. У результаті стосовно до умов України визначено кількісну залежність УФП від фінансування наукових і науково-технічних робіт. Модель дозволяє визначати точковий та інтервальний прогнози УФП і може бути використана для об'єктивної оцінки економічної ефективності науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.531.981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського