РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000600370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесник О. О. 
Порівняння методів диференціації та ідентифікації сортів пшениці м'якої озимої за агрономічними ознаками і морфометричними параметрами зерна та за алельним складом мікросателітних локусів / О. О. Колесник, С. В. Чеботар, О. М. Хохлов, В. І. Файт // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2015. - Вип. 1. - С. 46-54. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Зазначено, що 49 сортів пшениці м'якої озимої (Triticum aestivum L.) селекції Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення (СГІ - НЦНС) були диференційовані та ідентифіковані за алельним складом 17 мікросателітних локусів та за низкою агрономічних ознак й морфометричними параметрами зерна, оціненими за їх цифровим зображенням. Для кластеризації досліджених близькоспоріднених сортів на основі генетичної схожості розраховували генетичні дистанції й проводили кластерний аналіз за допомогою програм MEGA та SimFit. На побудованій за молекулярними маркерами дендрограмі кожен сорт, як гомогенний, так і гетерогенний, диференційований, ідентифікований і представлений набором п'яти складових ліній. За результатами кластерного аналізу за агрономічними ознаками й морфометричними параметрами зерна сорти розділилися на чотири великих кластери, від яких найбільше відрізнявся сорт Запорука, створений із залученням пшениці ярої Olesen's Dwarf із Замбії. Мантель тест, що був виконаний для визначення ступеня подібності дендрограм, показав повну відсутність відповідності між двома методами диференціації сортів пшениці м'якої озимої.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського