РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000599851<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левчук Н. М. 
Втрати міського й сільського населення України внаслідок Голодомору в 1932 - 1934 рр.: нові оцінки / Н. М. Левчук, Т. Г. Боряк, О. Воловина, О. П. Рудницький, А. Б. Ковбасюк // Укр. іст. журн.. - 2015. - № 4. - С. 84-112. - укp.

Незважаючи на значну кількість публікацій про голод 1932 - 1933 рр., питання міського й сільського виміру втрат від нього малодосліджене. Вперше проведено оцінку демографічних наслідків Голодомору окремо для жителів українського міста та села, доводиться, що не лише сільські, а й міські мешканці зазнали відчутних втрат. Загальні ж втрати населення УСРР впродовж 1932 - 1934 рр. становлять 4,5 млн, у тому числі 3,9 млн - через надсмертність і 0,6 млн - ненародженими. Втрати через надсмертність за цей період у розрахунку на 1000 населення становлять 39,3 - у міських поселеннях та 164,5 - у сільській місцевості. На основі реконструкції демографічної динаміки міського й сільського населення у 1927 - 1939 рр. виявлено значні відмінності не лише в рівні показників надсмертності, а й в їх динаміці та повіковій структурі. Історико-демографічний аналіз показав, що ці відмінності слід розглядати в тісному зв'язку з багатьма соціально-економічними факторами. Важливе значення в міських поселеннях у роки голоду мала ієрархічна карткова система продовольчого забезпечення, що обумовлювало неоднакові можливості виживання для різних груп населення залежно від ступеня виробничої значущості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209 + С73(4УКР)61-243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського