РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598398<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калачнюк Г. 
Аспект симбіозу в розробці біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин / Г. Калачнюк, Л. Калачнюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 70. - С. 3-17. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Огляд присвячений вивченню симбіозу живих організмів (власне - між твариною-господарем і мікроорганізмами травного тракту) з метою підвищення продуктивності тварин. Надано аналіз досліджень ролі стінки рубця у процесах травлення жуйних тварин, симбіозу в жуйних і нежуйних видів тварин з мікроорганізмами, ефективності ферментації в передшлунках і товстому кишечнику та біотехнологічні основи використання симбіозу у тваринництві, висвітлено вагомий внесок українських вчених у вирішення вищевказаних питань. У жуйних слизова оболонка рубця забезпечує тісні взаємовідносини між твариною-господарем і змішаними популяціями мікроорганізмів рубця завдяки її двобічній проникності й синтезувальній здатності. Для підтримання постійного ферментативного процесу слизова оболонка здатна передавати у порожнину рубця близько 0,4 кг гліколіпонуклеопротеїнових комплексів. Ферментація у передшлунках є більш ефективною, ніж у товстому кишечнику. При розробці біотехнологічних основ у системах підвищення продуктивності жуйних і нежуйних тварин обов'язково мають братися до уваги головні чинники корекції симбіозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390 + П56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського