РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598359<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Болдирєв О. І. 
Експресія генів кальцієвих каналів Т-типу і калієвого каналу Kir 4.1 у сітчастому ядрі таламуса та соматосенсорній корі щурів лінії WAG/Rij / О. І. Болдирєв, К. Л. Гулак, М. Ю. Батюк, В. Є. Досенко, С. М. Скачков, М. Ітон, Я. М. Шуба // Біол. студії. - 2015. - 9, № 3/4. - С. 41-48. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Лінія щурів WAG/Rij - це спадкова модель дитячої епілепсії людини. Хоч генетичні механізми формування нападів (абсансів) у щурів WAG/Rij невідомі, але виявлено, що у генерації імпульсно-хвильових розрядів важливу роль відіграють ділянка соматосенсорної кори, що представлена верхньою губою ("кортикальний фокус"), і сітчасте ядро таламусу (СтЯ). Досліджували експресію мРНК пороутворюючих субодиниць CACNA1G, CACNA1H, CACNA1I низькопорогових кальцієвих каналів (Т-тип) у обох кіркових ділянках і калієвого каналу Kir 4.1 у "кортикальному фокусі" за допомогою методу кількісної полімеразної ланцюгової реакції. Було з'ясовано збільшення кількості мРНК CACNA1G у "кортикальному фокусі" щурів WAG/Rij у 2,5 разу порівняно з відповідною ділянкою кори у контрольних щурів Wistar. У цьому разі мРНК CACNA1H і CACNA1I відрізнялися між лініями недостовірно. Рівні мРНК CACNA1G і CACNA1H у СтЯ мали тенденцію до збільшення, а кількість мРНК CACNA1I була незмінною. Виявлено збільшення кількості білка Cav 3.1 у тканині "кортикального фокусу" щурів WAG/Rij. Кількість мРНК калієвого каналу Kir 4.1 була однаковою в обох лініях. Наші результати вказують на ймовірну участь CACNA1G у формуванні епілептичного фенотипу у щурів лінії WAG/Rij.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського