РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598278<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудукіна С. О. 
Особливості припинення респіраторної підтримки після тривалої штучної вентиляції легенів у хворих із вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок інтракраніальних аневризматичних крововиливів / С. О. Дудукіна, В. І. Грішин, Ю. Ю. Кобеляцький // Медицина неотлож. состояний. - 2015. - № 6. - С. 24-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити особливості вінінгу та тривалість респіраторної підтримки у хворих із вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок інтракраніальних аневризматичних крововиливів (ІАК). До дослідження було залучено 60 пацієнтів із вторинними ішемічними ускладненими інтракраніальних ІАК, які вижили. З метою лікування вторинної ішемії головного мозку у 29-ти пацієнтів проводили терапевтичну гіпотермію протягом 48-ми год. Тривалість штучної вентиляції легенів, вінінгу та загальної респіраторної підтримки, частоти спонтанних вдихів, як і відносна тривалість штучної вентиляції легенів та вінінгу, не залежала від варіанта лікування. На початку вінінгу хворих було розподілено на 3 групи залежно від результату тесту спонтанного дихання. Першу групу становили 27 пацієнтів із нормальною механікою дихання. Тривалість вінінгу в цій групі пацієнтів була найменшою - 1357,0 +- 48,7 хвилини. Показник Р0.1 на першу добу вінінгу в цій групі хворих становив 2,93 +- 0,20 мм вод.ст. і знаходився в межах нормальних значень увесь час до переводу хворого на спонтанне дихання. Другу групу становили 15 пацієнтів із пригніченням респіраторного драйву. Середнє Р0.1 у всіх пацієнтів дорівнювало 1,48 +- 0,37 мм вод.ст. та поступово зростало. У хворих із частим поверхневим диханням (18 пацієнтів) під час тесту спонтанного дихання вихідний середній показник Р0.1 становив 3,75 +- 0,70 мм вод.ст. і з другої доби вінінгу статистично перевищував показники в групах нормальної механіки дихання та пригнічення респіраторного драйву (p = 0,001). Тривалість вінінгу становила 3680,0 +- 126,4 хвилини, що було значно більшим, ніж у хворих із нормальною механікою дихання (p = 0,00009), та меншим, ніж у пацієнтів із частим поверхневим диханням (p = 0,00000001). Висновки: тривалість респіраторної підтримки у хворих із вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок ІАК не залежить від температури тіла у перші 48 год. Хворі з вторинними ішемічними ускладненнями внаслідок ІАК на початку вінінгу мають 3 типи механіки дихання: нормальну, порушення респіраторного драйву, часте поверхневе дихання. Найбільшу тривалість вінінгу мають хворі з пригніченням респіраторного драйву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського