РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596779<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pyuryk M. V. 
Changes in the structure of the gallbladder wall in patients with chronic calculous cholecystitis with concomitant diabetes mellitus = Структурні зміни у будові стінки жовчного міхура у хворих на хронічний калькульозний холецистит з супутнім цукровим діабетом / M. V. Pyuryk // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 2). - С. 61-62. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Згідно сучасних міжнародних досліджень епітелій стінки жовчного міхура (ЖМ) бере участь в утворенні ком понентів жовчі. Захворювання ЖМ супроводжуються певними структурними змінами в його стінці. З метою вивчення патоморфологічних особливостей стінки ЖМ у хворих на хронічний калькульозний холецистит (ХКХ) із супутнім цукровим діабетом (ЦД) провели морфологічне дослідження ЖМ 44 хворих на ХКХ (I група) та 45 хворих на хронічний калькульозний холецистит з супутнім ЦД II типу (II група). Для патогістологічного дослідження фрагменти стінки ЖМ брали з дна, тіла та шийки. Встановлено, що у хворих на ХКХ із супутнім ЦД достовірно частіше (у 33,3 % хворих), порівняно з хворими на ХКХ (у 13,6 %), виявлялось тотальне ураження всього органу. При дослідженні ЖМ у хворих II групи виявлено прояви запального процесу, вираженого склерозу, інфільтрацію слизової оболонки ксантомними клітинами, зменшення секреторної активності епітелію слизової оболонки, а також спостерігалась тенденція до зменшення у пацієнтів цієї групи розмірів ЖМ за рахунок склерозування. Для хворих I групи характерним було збільшення товщини стінки ЖМ за рахунок гіперплазії слизової та гіпертрофії м'язової оболонок. У досліджуваних хворих II групи частіше зустрічалися множинні конкременти, порівняно зданими пацієнтів I групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.52 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського