РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596767<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marchuk F. D. 
Differentiation of the gonads in the early prefetal period of human ontogenesis = Диференціація гонад на початку передплодового періоду онтогенезу людини / F. D. Marchuk, N. I. Haina, T. V. Protsak, S. I. Hnatkovych // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 2). - С. 25-26. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

За допомогою морфологічних методів вивчено особливості диференціації гонад на початку передплодового періоду онтогенезу людини. У передплодів 14 - 15 мм ТКД права гонада має видовжено-овальну форму і розташована косо в черевній порожнині, а для лівої статевої залози характерна зглажена бобоподібна форма і майже вертикальне розташування в черепній порожнині. Довжина мезонефроса як справа, так і зліва, переважає над довжиною гонад. На цій стадії розвитку чітко визначається закладка мезонефричних і парамезонефричних проток, які оточені щільним шаром мезенхіми. В той же час, за морфологічними ознаками структур статевих залоз немає можливості визначити процес подальшої диференціації гонад за статевою належністю. Слід зазначити, що мезенхімними ніжками різної довжини і товщини гонади у передплодів даної вікової групи з'єднуються з мезонефросом. На початку передплодового періоду (передплоди 16,0 - 21,0 мм ТКД) розвитку виникають певні морфологічні ознаки диференціації гонад у вигляді конденсації клітин мезенхіми, які утворюють на загальному фоні строми гонад округлі клітинні групи, розмежовані перегородками пухко розміщених клітин мезенхіми, ядра яких значно менших розмірів. Поява морфологічних ознак у стромі гонад передплодів 16,0 мм ТКД супроводжується достатньо чітким переважанням просвіту парамезонефричних проток над просвітом мезонефричних проток. Із початком статевої диференціації гонад у передплодів жіночої статі первинні статеві тяжі утворюють яєчникову сітку, яка з часом дегенерує. Після дегенерації яєчникової сітки формуються вторинні статеві тяжі, які заселяються первинними зародковими клітинами. Одночасно з'являється нечітко виражена білкова оболонка яєчника. Виконане дослідження доповнює існуючі відомості про ембріогенез і становлення топографії гонад, повніше висвітлює їх структурну організацію в період внутрішньоутробного розвитку; що важливо для з'ясування морфологічних передумов виникнення деяких природжених вад. Результати, які одержані є морфологічною основою для розробки нових методів прогнозування, діагностики та лікування захворювань яєчників і мають клінічне спрямування. Одержані дані можуть бути використані в лабораторіях скринінгу для з'ясувануя ступеня розвитку плода, а також пренатальної діагностики відхилень від нормального їх розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*696.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського