РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596755<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корсак А. В. 
Ультраструктура епіневрію травмованого периферійного нерва після оперативного лікування з використанням високочастотної електрозварювальної технології на ранніх етапах регенерації / А. В. Корсак // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 1). - С. 106-108. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Використання електрохірургічних приладів є розповсюдженим в клінічній практиці, проте недостатність відомостей про особливості їх впливів на органи нервової системи обмежує застосування цих приладів в нейрохірургії. Мета дослідження - встановити ультраструктурні зміни епіневрію на ранніх етапах регенерації після оперативного лікування травми периферійного нерва з використанням ВЧ-електрозварювальної технології. Експеримент проведено на щурах-самцях лінії Вістар. Вивчено морфологію епіневрію травмованого периферійного нерва після з'єднання кінців нерва різними способами. Цілісність нервового стовбура відновлювали за допомогою епіневральних швів, високочастотного електрохірургічного інструмента в режимі зварювання, та в режимі біполярної коагуляції. Через 1,3,7,21 днів та безпосередньо після операції проведено електронномікроскопічне дослідження фрагментів епіневрію із місця травми. За результатами дослідження встановлено, що перша підготовча фаза регенерації епіневрію, яка полягає в очищенні місця травми від нежиттєздатних тканин відбувається різними шляхами в залежності від вибору метода зєднання ушкодженого епіневрію під час оперативного лікування з метою відновлення цілосності нервового стовбура. Більш перспективним для застосування в клінічній практиці є ВЧ електрозварювальна технологія, так як в результаті впливу на епіневрій не відбувається утворенням великої кількості та об'єму тканинного детриту, що пришвидшує процес відновлення. При застосуванні ВЧ електрозварювальної технології для відновлення цілісності епіневрію травмованого нервового стовбура під час елемінації пошкодженої тканини переважає денатурація білків, що не супроводжується утворенням великої кількості та об'єму тканинного детриту та згодом і дефекту, що сприяє утворенню ніжного сполучнотканинного рубця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського