РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596648<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Проскуріна Т. Ю. 
Мелатонін і депресія в дітей у віковому аспекті / Т. Ю. Проскуріна, Е. А. Михайлова, Н. Є. Решетовська // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2015. - № 3/4. - С. 15-19. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити рівень мелатоніну в підлітків із депресією на різних етапах статевого дозрівання. У 94-х підлітків із депресивними розладами досліджено феноменологію синдромокомплексів афективної патології та показники рівня мелатоніну у віковому й тендерному аспектах. Вміст мелатоніну визначали за методом Друекса в модифікації Г. В. Зубкова. Нормативні показники гормонів і біологічно активних речовин одержано в лабораторіях ДУ "ІОЗДП НАМН" під час обстеження здорових школярів м. Харків. У підлітків у період статевого дозрівання депресивні розлади мають деякі клінічні особливості та варіанти перебігу: у препубертатному віці - поведінковий, тривожний, фобічний варіанти депресії, рідше астенічний і соматичний клінічні типи; у ранньому пубертаті - тривожний, поведінковий, дисморфофобічний варіанти; у власне пубертаті - тривожний, апатичний, поведінковий. У міру збільшення віку наростає ризик формування апатичного варіанта депресії як у хлопців, так і в дівчат; формування дисморфофобічного варіанта в дівчат у ранньому пубертаті і зменшення питомої ваги фобічного варіанта. У ранньому пубертаті клінічна картина депресій менш структурована, симптоматика депресії маскується виявами негативної стадії підліткового пубертатного кризу. Депресивні розлади, що виникають у власне пубертаті, незважаючи на поліморфізм психопатології, мають усі типові компоненти депресивної тріади, причому в цілому спостерігається значна вираженість ідеаторного компонента у порівнянні з моторним і афективним компонентами. Визначено різноспрямовану векторність показників рівня мелатоніну в підлітків із депресією залежно від статі та віку, що суттєво для формування програм медико-терапевтичнрого втручання. Висновки: доведено існування зниженого вмісту мелатоніну у підлітків у пребуртаті, у ранньому й у власне пубертаті (37,5, 42,9 і 31,0 % відповідно), що свідчить про його участь у формуванні депресивного розладу та демонструє його стримувальний, гальмівний характер щодо емоційних і поведінкових розладів. Вірогідно частіше у пубертаті низький рівень мелатоніну превалював у дівчат, ніж у хлопців (89,0 і 20,0 % відповідно; <$Eroman p~<<~0,001>, таку ж закономірність простежено і у дівчат-підлітків у власне пубертаті (80,7 і 19,3 % відповідно; <$Eroman p~<<~0,001>).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського