РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федоров С. М. 
Краніосакральна терапія: історія становлення і розвитку, теоретичні і практичні аспекти. Повідомл. 1 / С. М. Федоров, Л. Г. Зубрій // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 4. - С. 418-426. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Історія людства тісно пов'язана з історією медицини, оскільки медицина сприяла "виживанню" за несприятливих умов для життя, відновленню та збереженню здоров'я людини. У ті давні часи вперше і почали застосовуватися з лікувальною метою людські руки, які впливали на м'язи, суглоби, хребет. З повагою і глибоким розумінням відносилися до лікування за допомогою рук Гіппократ, Клавдій Галлен, Абу Алі ібн Сіна (Авіценна). Проте в період Середньовіччя хірургія і фармакологія відтіснили "лікування руками". Лише у XIX ст. виник альтернативний в офіційній медицині напрям - остеопатія. Мета роботи - проаналізувати теоретичні та практичні аспекти історичного розвитку і становлення остеопатії та краніосакральної терапії (КТ) у світі. На підставі даних літератури наведено історичні аспекти розвитку та становлення остеопатії, а особливо краніальної остеопатії та КТ. Висвітлено їх основні концепції та моделі. Висновки: КТ бере свій початок з остеопатії. Це можна прослідкувати за ключовими фігурами в остеопатії та їх школами. Розвиток остеопатії розпочався із запропонованої Ендрю Тейлор Стіллом нової моделі діагностики та лікування, яка реалізується переважно через м'язево-кісткову систему. Його учні збагачували та розширювали можливості остеопатії, відкриваючи її нові напрямки. Сазерленд заснував краніальну остеопатію, а його учень Апледжер розвинув цей напрямок в остеопатії, назвавши його КТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського