РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000591990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василенко М. Г. 
Агроекологічне обгрунтування застосування нових вітчизняних добрив і регуляторів росту рослин в агроекосистемах Лісостепу та Полісся України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / М. Г. Василенко; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - Київ, 2015. - 50 c. - укp.

Розкрито проблеми деградації та опустелювання земель. Одним із напрямів реалізації концепції боротьби з деградацією та опустелюванням земель є впровадження у сільськогосподарське виробництво енергозберігальних технологій із застосуванням нових вітчизняних добрив і стимуляторів росту рослин. Доведено, що на зміну традиційним енерговитратним технологіям мають прийти принципово нові технології землеробства, інтегрованого управління земельними ресурсами, узгодження економічних та екологічних інтересів. Тому особливого значення набуло питання вивчення та застосування безпечних нових вітчизняних добрив і регуляторів росту рослин, створених в Україні на основі вітчизняної сировини. Встановлено, що застосування органо-мінеральних добрив (ОМД) і регуляторів росту рослин (РРР) нового покоління стимулює розвиток азотофіксуючих мікроорганізмів, що, в свою чергу, сприяє збагаченню грунту доступними рослинам сполуками азоту. За цих умов зростає вміст загальної мікробної маси, знижується фітотоксичність грунту. Застосування ОМД і РРР істотно впливає на імунний статус рослин, зниження поширення хвороб у посівах пшениці, кукурудзи та сої. Застосування нових мінеральних добрив (тукосуміші, амофосу-34), Гумісолу, ОМД (Віталист, Оазис, Добродій), РРР (Ендофіт, Екостим, Неофіт, Ноостим, Вегестим, Агростим), мікробних препаратів (Азотовіт, Ембіонік) значно підвищує урожайність і покращує якість пшениці, кукурудзи, сої, зростає економічна ефективність застосування добрив і РРР. Обгрунтовано і практично доведено екологічну й економічну доцільність застосування нових добрив і РРР вітчизняного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416651 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського