РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000591945<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шкрібляк М. В. 
Церковно-юрисдикційні трансформації та формування модерної ідентичності київського християнства у контексті політико-ідеологічних стратегій етнодержавного самовизначення Руси-України в XVI - XVII століттях : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.11 / М. В. Шкрібляк; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2015. - 33 c. - укp.

На основі міждисциплінарного аналізу витлумачено основні чинники піднесення унійної доктрини в середовищі православних і проаналізовано генезу Берестейської унії 1596 р. як каталізатора юрисдикційних трансформацій Київської митрополії та дестабілізувального чинника церковно-релігійного життя ранньомодерної Руси-України. З'ясовано провідні тенденції унійного руху та систематизовано еклезіальні та суспільно-політичні обставини реалізації проекту церковного об'єднання у духовно-інтелектуальному житті українських національних еліт (церковної та політичної). Проаналізовано комплексність впливу політичного та духовно-культурного аспектів "польського сарматизму" та "московського месіанізму" як двох ідейно-політичних і світоглядно-ціннісних систем і досліджено специфіку застосування світського законодавства та церковного права у часи юрисдикційних і суспільно-політичних трансформацій періоду бездержавного устрою Руси-України. Увиразнено закономірні стадії церковно-релігійних перетворень у православній Київській митрополії за митрополита П. Могили та визначено особливості та масштаби впливу запроваджених ним адміністративних реформ на зміну міжконфесійних взаємин. З'ясовано основні соціально-релігійні чинники та державно-правові засади солідаризації греко-католицького та православного духовного проводу, що мала на меті розробку проектів універсальної унії та проголошення Київського патріархату. Витлумачено причини та наслідки українсько-московського зближення під час гетьманування Б. Хмельницького. Простежено генезу "постпереяславського синдрому" та визначено його вплив на зміну політичної та еклезіальної стратегії української еліти (політичного та духовного проводу) в другій половині XVII ст. Комплексно проаналізовано процеси зміни юрисдикційного статусу Української Церкви в її взаємозв'язку з московсько-стамбульською дипломатією 1680-х рр. надано оцінку канонічно-правової відповідності акту інкорпорації Київської митрополії до складу Московського патріархату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.58 + Э372.091(4УКР)-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416709 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського