РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590348<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Севергін В. Є. 
Паліативне лікування раку легені ускладненого пухлинним стенозом бронха і легеневою кровотечею, із застосуванням малоінвазивних технологій / В. Є. Севергін, П. П. Шипулін, А. К. Аграхарі, О. О. Кирилюк, С. Д. Поляк, О. Ю. Троніна // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 1. - С. 153-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Незважаючи на певні успіхи у лікуванні раку легені значна кількість хворих підлягає паліативному і симптоматичному лікуванню. Приєднання кровохаркання є одним з найбільш важких симптомів нерезектабельного раку легені. Небезпечним ускладненням також є ателектаз та гіповентиляція долі або всієї легені. Комбінація ендоскопічного гемостазу в поєднанні з рентгенендо-васкулярною емболізацією бронхіальних артерій (РЕЕБА) надає змогу покащити якість життя пацієнтів і продовжити її на деякий час. У клініці виконано у 108-ми пацієнтів з нерезектабельними формами раку легені. Причинами відмови від хірургічного лікування були поширений пухлинний процес, вік і тяжкість супутньої патології. Домогтися зупинки кровотечі вдалося у 94-ти пацієнтів. Рецидив легеневої кровотечі спостерігався у 8-ми пацієнтів, яким повторно виконувалася РЕЕБА. Летальний результат спостерігався в 5 випадках. Неефективним гемо- стаз виявився у 9 хворих. Висновки. Таким чином досвід використання РЕЕБА й ендоскопічного гемостазу за ускладнених форм нерезектабельного раку легені надає змогу покращити якість життя, а також в подальшому провести хіміопроменеву терапію, що дозволяє продовжити пацієнту життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського