РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Запорожан В. М. 
Профілактика післяопераційного спайкоутворення / В. М. Запорожан, А. Г. Волянська, В. Г. Марічереда, І. З. Гладчук, Н. М. Рожковська // Здоровье женщины. - 2015. - № 8. - С. 55-59. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Під наглядом знаходилися 650 безплідних пацієнток із спайковим процесом органів малого таза (МТ), які перенесли операції на органах черевної порожнини та МТ. Втручання виконано за загальноприйнятою методикою з використанням електрохірургічної техніки у 335 хворих (II група) і у 315 пацієнток - ультразвуковий скальпель (II група). Відокремлено IА (n = 170) і IIА підгрупи (n = 160), в яких був призначений доксициклін за схемою 100 мг 2 рази на добу 10 днів. У IБ (n = 165) і IIБ (n = 155) підгрупах інтраопераційно застосовували цефалоспорини. Контроль лікування оцінено за відновленням репродуктивної функції та результатами повторних операцій. У 130 хворих із спайковим процесом визначено носійство поліморфних алелів генів MMP1-1607insG, VEGFA/C634G і COL2A1/6846c>>A. Матеріалом для молекулярно-генетичного аналізу слугувала ДНК, виділена з букальных клітин за допомогою методу Деллапорта. У пацієнток, схильних до спайкоутворення, профілактика післяопераційного спайкового процесу повинна включати прецизійну ендохірургічну техніку оперування, з використанням переважно ультразвукового скальпеля і призначенням доксицикліну (100 мг 2 рази на добу протягом 10 днів) у післяопераційний період. Ефективність доксицикліну не залежить від мутацій, тому його можна рекомендувати для профілактики спайкоутворення. У разі виявлення носійства патологічних алелів генів MMP1/-1607insG, COL2A1/6846c>>A, VEGFA/C634G у безплідних пацієнток зі спайковим процесом органів МТ III - IV стадії слід рекомендувати використання допоміжних репродуктивних технологій навіть за відсутності трубної оклюзії, без проходження етапу відновлення репродуктивної функції у природному циклі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7-387 + Р457.4-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського