РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589783<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nakov G. 
Impact of the kind of wine storage on chemical and physical characteristics of the Vranec wine = Вплив способу зберігання на фізико-хімічні характеристики вина Вранац / G. Nakov, D. Damjanovski, V. Pavlova, D. Nedelkoska, L. Necinova, N. Ivanova, S. Damyanova, O. Gubenia // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 2. - С. 271-280. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Зазначено, що вино Вранац виробляється з винограду сорту Вранац, що є найбільш важливим для виробництва червоних вин у Македонії. Вранац є місцевим сортом Чорногорії, вирощується у всіх виноградниках регіону Вардар, хоча в інших виноградниках поширений начно менше. Вивчено 2 зразки вина Вранац у резервуарі з винограду одного сорту - Вранац, винарня Стобі, розташована у винному регіоні Тіквеш. Вино Вранац, вироблене з врожаю 2011 р., відрізняється методом зберігання після його ферментації. Один зразок зберігається в резервуарі, тоді як інший, з урожаю винограду того ж року, був переміщений і зберігався в дубовій бочці об'ємом 5000 літрів. Вивчено фізико-хімічні властивості вина, що зберігалось за різних умов (в резервуарі та бочці). Концентрація іонів водню рН у зразках вина, що зберігались в резервуарі та бочці, знаходиться в межах від 3,33 до 3,42, що, по суті, є допустимим рівнем рН для червоних вин. Щодо кислот у цілому, загальна кислотність є вищою в тому зразку вина, що зберігався в бочці. Вміст летючих кислот має більше значення у зразку вина з бочки. Вміст яблучної кислоти складає 0 мг на літр в зразку вина з бочки, що свідчить про повне перетворення яблучної кислоти в молочну. Вміст лимонної кислоти є вищим у зразку з резервуара (0,38). Вміст оцтової кислоти є вищим у зразку з бочки (0,48). Вищий вміст цукрів у загальному (5,1 г на літр) і зменшення (0,95 г на літр) спостерігався в зразку з бочки. Кількість алкоголю в протестованих зразках варіюється від 14,53 до 14,75 градусів, що відповідає вимогам Міжнародної організації винограду і вина. Щодо наявності SO2, з одного боку, підвищений вміст SO2 призводить до пригнічення активності небажаних мікроорганізмів (що є бажаним), а з іншого - підвищений вміст SO2 створює потенційні проблеми для людей з астмою. Слід зазначити, що, згідно з вимогами Міжнародної організації винограду і вина, максимальний вміст SO2 не повинен перевищувати 350 мг на літр, тоді як у протестованих зразках вміст SO2 в 3 рази є меншим. Зроблено висновки, що метод зберігання вина Вранац з регіону Тіквеш, що зберігалось у резервуарі і бочці, впливає на фізико-хімічні властивості протестованих зразків вина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.12-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського