РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589367<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вороновська Л. Г. 
Вплив техніки на інтелектуально-духовний світ людини / Л. Г. Вороновська // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 96-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З'ясовано місце техніки в системі людського пізнання та духовної діяльності, визначено інтенсивність впливу науково-технічного розвитку на релігійний світогляд, осмислено провідні характеристики особливостей науково-технічного прогресу в руслі соціально-моральних ціннісних координат. Розвиток науки й техніки зумовив і прискорив процеси урбанізації, модернізації, раціоналізації суспільства, що вплинуло на руйнацію тісних міжособистісних стосунків, насамперед, сімейних, сприяло розвитку наявних ще в недавньому минулому зв'язків поколінь, усамітненню особи. Внаслідок світової НТР, розвитку світового процесу формування єдиних інфраструктурних систем та мереж, потужного прогресу у створенні єдиного механізму функціонування фінансового капіталу, широкого застосування безлюдних технологій, світ змінюється, руйнуючи звичне й усталене. Можна говорити про те, що темпи соціодинаміки є непосильними для багатьох людей і перевищують їх адаптивні можливості. Відтак розвиток науково-технічного прогресу, який породив у людині втому від раціональності й утилітаризму, привів не лише до підвищеної уваги людства до ідей і цінностей різних традиційних світових релігій, а й вплинув на їх трансформацію і модернізацію як у межах самих традицій, так і породжуючи їх продовження в неорелігійних феноменах. Розвиток науки за сучасних умов характеризується тим, що усе частіше ставляться запитання про мету її розвитку, про ціннісні орієнтації. До недавнього часу науковий і ціннісний підходи до вивчення дійсності розвивалися ізольовано одне від одного, зараз важко назвати проблему, яка не була би пов'язана із необхідністю оцінити характер використання одержаних результатів, виявити ближні та віддалені наслідки їх застосування. Нагальне веління часу - обдумане і усвідомлене включення соціально-моральної гуманістичної ціннісної координати у наукову діяльність, що передбачає співвіднесеність із інтересами людини, оцінку із точки зору цих інтересів можливих результатів практичного застосування одержаних знань, наявність розвинутого почуття відповідальності перед суспільством. Пошук істини має бути задля блага людини, має бути осмисленим. І якщо ці умови враховані, він ніколи не приведе вченого до протиборства моралі й істини, до втрати моральних переконань особистості. Епоха технології несе із собою зміни, однак етичні принципи будуть і надалі здійснювати потужний вплив, що формує поведінку людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського