РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000587772<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скиба А. В. 
Прогнозування соціально-психологічних та ситуаційних чинників активації злочинних думок і намірів у сфері інформаційної безпеки / А. В. Скиба, О. І. Хоріна // Безпека інформації. - 2015. - 21, № 2. - С. 165-173. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано спосіб оцінки інформаційних ризиків та безпеки за допомогою системи прогнозування соціально-психологічних, ситуаційних чинників, які здатні активізувати злочинні наміри. Виявлення типів соціально-психологічної адаптації людини до близького оточення та світу використовується в транзакційному аналізі. Основу системи прогнозування скаладає опитувальник особистісних адаптацій Вена Джойнса (Joines Personality Adaptation Questionnaire, JPAQ). Він визначає два типи адаптації, зокрема: виживаюча і виконуюча. Виживаюча формується від народження до півтора років, а виконуюча - від півтора років до трьох. Виживаючі адаптації вказують на три несвідомі стратегії пристосування дитини до моделей міжособових стосунків батьків і інших членів родини, відповідно: Творчий мрійник, Чарівний маніпулятор, Блискучий Скептик. Виконуючі адаптації вказують на три несвідомі стратегії, за допомогою яких діти задовольняли очікування оточуючих людей і ігнорували власні бажання. Зокрема: Грайливо-впертий, Відповідальний Трудоголік та Надтореагуючий Ентузіаст. Коли в житті людини "все йде не так", зростає ймовірність застосування ризикових стратегій досягнення бажаного. Неусвідомлені стратегії знаходяться в зоні асоціальних та антисоціальних дій, поза межами правового поля, здорових людських стосунків. Оцінка ймовірності переходу людини в поле досягнення бажаного "будь-якою ціною", відбувається за рахунок визначення провідних особистісних адаптацій. "Перехід" особистості від думок до умовного сценарування злочинного наміру і його реалізації, відбувається в актуальній життєвій/професійній ситуації, яка активізує ризикову мотивацію. Оцінка ймовірного впливу соціально-психологічних та ситуаційних чинників, що не усвідомлюються людиною, здійснюється за допомогою блоку ситуаційних запитань. Розширення економіко-вартісної моделі за рахунок системи прогнозування злочинних намірів підвищує оцінку інформаційних ризиків, оптимізує інвестиції в інформаційну безпеку, здійснює аналіз ризиків "переходу" людини від позиції законослухняного громадянина до позиції зловмисника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04:З97 + Ю947

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського