РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вишневська Є. О. 
Мінералого-петрографічні особливості долериту Апрельського родовища (Інгульський мегаблок Українського щита) / Є. О. Вишневська, І. І. Михальченко, О. В. Митрохин // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2015. - № 2. - С. 31-38. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення можливостей використання мінералого-петрографічних особливостей дайкових порід основного складу, змінених низькотемпературними постмагматичними процесами, для визначення їх формаційної належності, а також для вирішення практичних питань геологічного розчленування та кореляції дайкових утворень Інгульського мегаблоку Українського щита. Досліджено базитову дайку, яку виявлено під час буріння на площі Апрельського урановорудного родовища та яка відноситься до Бобринецького дайкового поясу. Дайкову породу, що зазнала низькотемпературних постмагматичних перетворень, досліджено з застосуванням методів оптичної та електронної мікроскопії. Для вивчення хімічного складу головних породоутворюючих мінералів, а також діагностики акцесорних і вторинних мінералів використано електронно-мікрозондовий аналіз. Встановлено, що, незалежно від ступеня постмагматичних змін, усі вивчені зразки характеризуються відносно доброю збереженістю первинних мінералого-петрографічних особливостей гіпабісальних магматичних порід основного складу нормального ряду лужності з сімейства долеритів, що відносяться до толеїтової серії. Їх індикаторними характеристиками є позбавлена вкраплеників офітова структура, високоосновні лабрадор-бітовнітові плагіоклази, співіснуючі низько- та висококальцієві клінопіроксени, передбачувана за псевдоморфозами присутність магнезіальних олівінів, титаномагнетит-ільменітовий парагенезис Fe - Ti оксидно-рудних мінералів. Характерними акцесорними мінералами вивченого долериту є циркон і баделеїт, потенційно придатні для подальшого U - Pb ізотопного датування. Вперше зроблено висновок, що долерит Апрельського родовища схожий із багатьма раніше описаними дайковими представниками долерит-діабазової (трапової) формації докембрію. Його найближчими аналогами в межах Інгульського мегаблоку є олівінові долерити Розанівського та Новоукраїнського дайкових полів. Виявлені індикаторні характеристики долериту Апрельського родовища в подальшому можна використовувати для ідентифікації його аналогів як на площі Інгульського мегаблоку, так і за його межами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)543

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського