РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000584129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузів М. І. 
Вікова динаміка росту та інтер'єрних особливостей телиць української чорно-рябої молочної породи / М. І. Кузів // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 96-103. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Дослідження проведено в Сокальському відділенні Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочні ріки" Львівської області на телицях української чорно-рябої молочної породи. Досліджувані тварини характеризувалися високими показниками живої маси у всі вікові періоди і у 18-місячному віці вона становила 414,1 кг. Абсолютні та середньодобові прирости живої маси у телиць найбільшими були у віковий період 3 - 6 міс і становили 73,2 кг і 800,2 г відповідно. У всі вікові періоди телиці характеризувалися великими лінійними розмірами тулуба, глибокими і широкими грудьми, добре розвиненою задньою частиною тулуба. З віком телиць зменшувався індекс довгоногості і збільшувався грудний індекс. Індекс розтягнутості збільшувався до 15-місячного віку, а тазогрудний індекс і індекс костистості змінювалися хвилеподібно. Загалом індекси будови тіла вказують на пропорційний і гармонійний розвиток телиць у всі вікові періоди. З віком телиць вміст загального білка в сироватці крові збільшувався, а вміст глюкози і резервна лужність знижувалися і від 3- до 18-місячного віку ці показники змінилися на 14,71 г/л (<$Eroman P~<<~0,001>), 0,75 ммоль/л (<$Eroman P~<<~0,01>) і 3,72 об % (<$Eroman P~<<~0,001>) відповідно. Кількість еритроцитів, лейкоцитів і вміст гемоглобіну у віковому аспекті мали хвилеподібний характер. З віком телиць спостерігалося збільшення бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові та фагоцитарної активності нейтрофілів. У 18-місячних тварин у порівнянні з 3-місячними ці показники були вищими на 10,82; 6,21 та 7,07 % відповідно зв <$Eroman P~<<~0,001> у всіх випадках. Загальна оцінка природної резистентності у телиць української чорно-рябої молочної породи залежно від вікового періоду знаходилася в межах 54 - 60 балів, що вважається нормальним рівнем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-24 + П603.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського