РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000583625<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Веселовська О. В. 
Ефекти дистантної імплантації ембріональних тканин медичної п'явки у щурів з геморагічним інсультом / О. В. Веселовська, А. В. Шляхова, Т. І. Гармаш // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 87-92. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив дистантної імплантації ембріональних тканин передніх відділів медичної п'явки на динаміку неврологічного стану, м'язового тонусу та рухових функцій у щурів при моделюванні геморагічного інсульту. Дослідження здійснено на 10-ти нелінійних білих щурах-самцях. Проведено візуальний огляд тварин і тестування для визначення динаміки розвитку неврологічних порушень і стану м'язового тонусу, оцінку больових та емоційних реакцій на початку експерименту та у динаміці після моделювання геморагічного інсульту і виконання дистантної імплантації ембріональних тканин передніх відділів медичної п'явки. Експериментальна модель геморагічного інсульту в першу добу після операції характеризувалася розвитком тяжких неврологічних порушень: зниженням м'язового тонусу, порушенням рухової активності, наявністю птозу або екзофтальму. Дистантна імплантація ембріональних тканин передніх відділів медичної п'явки, починаючи з третьої доби після моделювання інсульту, сприяє зниженню ступеня тяжкості неврологічного стану, регресу неврологічного дефіциту та запобігає летальності тварин. Очевидно, це зумовлено модулювальним впливом анандаміду, який міститься у гангліях передніх сегментів п'явки, на ендоканабіноїдну систему щурів. Анандамід має нейропротекторний потенціал та захищає нейрони від цитотоксичної дії глутамату, який спричиняє їх загибель за гострих порушень мозкового кровообігу. Висновки: дистантна імплантація ембріональних тканин медичної п'явки щурам з моделлю геморагічного інсульту в ділянці проекції capsula interna має багатовекторний позитивний вплив на патологічні процеси, про що свідчить зниження ступеня тяжкості неврологічного стану та подальший регрес неврологічного дефіциту, відновлення м'язового тонусу та рухових функцій, а також запобігає загибелі тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського