РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000582897<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cohen T. 
Modeling epidemics of multidrug-resistant M. tuberculosis of heterogeneous fitness = Моделювання епідемії мультирезистентного туберкульозу з урахуванням гетерогенного пристосування мікобактерії / T. Cohen, M. Murray // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 2. - С. 9-15. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Останнім часом математичні моделі використовують для прогнозування майбутньої мультирезистентності туберкульозу. За цими моделями вираховують ступінь загрози мультирезистентності для служб контролю туберкульозу залежно від відносного пристосування мультирезистентних штамів (МРШ). Якщо середня пристосованість МРШ буде значно меншою від чутливих, тоді утворення резистентних штамів не ставитиме під загрозу успішність боротьби та контролю туберкульозу. Мультирезистентність туберкульозу формується шляхом послідовно набутого ряду різних однолокусних мутацій, які матимуть гетерогенні фенотипічні ефекти. Змодульовано вплив початкових пристосувань, оцінених за появою мультирезистентного туберкульозу за умови, що відносна пристосованість МРШ є гетерогенною. Виявлено, що навіть тоді, коли середня відносна пристосованість штамів із мультирезистентністю низька та наявні програми контролю за туберкульозом ефективні, маленькі субпопуляції відповідних МРШ можуть витіснити інші штами, як чутливі, так і стійкі. З'ясовано, що поточні епідеміологічні та короткострокові заходи з контролю туберкульозу на тлі загального тягаря мультирезистентності не доводять, що кількість МРШ може бути знижена без застосування специфічних зусиль із обмеження передачі інфекції від хворих на мультирезистентний туберкульоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.94 с21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського