РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000579419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матящук А. С. 
Можливості використання методу картування деформації для визначення маси міокарда й типу ремоделювання лівого шлуночка / А. С. Матящук, М. В. Костилєв // Серце і судини. - 2015. - № 2. - С. 16-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити можливості картування деформації (КД) у визначенні об'ємів, фракції викиду (ФВ), маси міокарда, середньої товщини стінки лівого шлуночка (ЛШ) і типу ремоделювання у порівнянні з традиційними ехографічними методами. З використанням УЗ-сканера Toshiba Aplio 500 обстежено 122 особи (93 чоловіки, 29 жінок) віком від 20 до 84 років (середній вік (<$E52,76~symbol С~12,91>) року). Кінцеводіастолічний (КДО) та кінцевосистолічний (КСО) об'єм ЛШ визначали як середнє із відповідних показників, одержаних під час КД в апікальних проекціях, а ФВ - із одержаних КДО та КСО. Масу міокарда ЛШ одержували як різницю між КДО разом зі стінками та КДО, помножену на густину. Товщину стінки рахували як середнє арифметичне мінімальних відстаней від внутрішнього контуру ЛШ до зовнішнього, середній кінцеводіастолічний діаметр (СКДД) - як діаметр ЛШ за короткою віссю на рівні папілярних м'язів, індекс відносної товщини стінки - як 2Т/СКДД, а тип ремоделювання - із одержаної маси міокарда ЛШ та індекса відносної товщини стінки. ФВ, визначена під час КД, суттєво не відрізнялася від обчисленої за алгоритмом Сімпсона (r = 0,999). Найтіснішу кореляцію товщини стінки ЛШ виявлено із середнім арифметичним між товщиною міжшлуночкової перегородки та задньої стінки (r = 0,938). Різниця між СКДД та кінцеводіастолічним діаметром ЛШ також виявилася незначною ((<$E0,22~symbol С~0,4>) см; r = 0,82). Кореляційний зв,язок між масою міокарда ЛШ, визначеною з застосуванням запропонованого способу і традиційних методів, виявився менш тісним (r = 0,636 - 0,751) унаслідок хибності припущень останніх щодо геометричної форми ЛШ. У визначенні типу ремоделювання ЛШ чутливість і специфічність нової методики та класичного способу збіглися (100 і 66 % відповідно). Висновки: КДО, ФВ, маса міокарда ЛШ, товщина стінки ЛШ і середній кінцеводіастолічний розмір, одержані за допомогою методу КД, мають більшу точність та відтворюваність, ніж відповідні показники, обчислені за класичними методами. У разі одержання запропонованих показників зникає потреба у розрахунку їх класичних аналогів, а саме КДО та ФВ за методом Сімпсона, маси ЛШ за методом сфероїда, товщини задньої стінки та міжшлуночкової перегородки і кінцеводіастолічного розміру ЛШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського