РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000579019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравчун П. П. 
Стан систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка у хворих із постінфарктним кардіосклерозом та ожирінням / П. П. Кравчун // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2014. - № 6. - С. 37-40. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смертності в усьому світі, основний внесок у її структуру робить ішемічна хвороба серця (ІХС). Одним з основних факторів прогресування ІХС є ожиріння. Мета дослідження - проаналізувати стан систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) у хворих із постінфарктним кардіосклерозом та ожирінням. До дослідження ретроспективно включено 76 хворих на ІХС, які перенесли інфаркт міокарда (ІМ), із супутнім ожирінням. Групу порівняння становили 80 хворих на ІХС, які перенесли ІМ без ожиріння. Усім хворим проводили загальноклінічні та інструментальні обстеження. Статистичну обробку одержаних даних проведено за допомогою пакета статистичних програм Statistica 8.0, Microsoft Office Exсel 2003. Встановлено, що ступінь зниження скоротливості ЛШ є важливим показником виснаження компенсаторних резервів міокарда та суттєво впливає на тяжкість клінічних проявів у хворих із постінфарктним кардіосклерозом та ожирінням. Висновки: коморбідність ожиріння та постінфарктного ремоделювання потенціює збільшення розмірів серця, дилатацію порожнин серця на тлі зниження інотропної функції міокарда. У більшості пацієнтів із постінфарктним кардіосклерозом та ожирінням діастолічна дисфункція ЛШ проявлялася типом порушення релаксації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р410.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського