РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577762<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гребень Н. К. 
Ефективність лікування та реабілітації хворих на хоріоретинальні опіки ока / Н. К. Гребень // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 1. - С. 88-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка клінічної ефективності препарату Ліпофлавон як засобу лікування та реабілітації хворих на хоріоретинальні опіки ока. Для з'ясування ефективності включення Ліпофлавону до стандартної схеми терапії світлових ушкоджень ока проведено порівняльний аналіз на двох клінічних групах хворих: I групі - 29 хворим (41 ушкоджене око) до стандартної схеми лікування додавали препарат Ліпофлавон; II групі - 22 хворим (34 ушкоджених ока) на хоріоретинальні опіки застосовували стандартне лікування без антиоксиданту. Проведені дослідження функцій органа зору у хворих на хоріоретинальний опік обох груп під час та після лікування виявили підвищення функціональних показників, відновлення електрофізіологічного стану сітківки. При порівнянні результатів лікування I і II груп хворих встановлено, що в II групі основні функціональні показники (гострота зору, центральне поле зору, розмір скотоми, електрофізіологічні показники) значно нижчі від показників I клінічної групи. При застосуванні сучасного ліпосомального препарату Ліпофлавон у комплексному лікуванні хворих із хоріоретинальними опіками покращується гострота зору на 38,3 %, електрофізіологічні показники, зменшується показник центрального поля зору на 12,5 %, що співпадає з позитивною динамікою офтальмоскопічних змін. Проведені офтальмологічні дослідження, дані флюоресцентної ангіографії, оптичної когерентної томографії підтверджують результати функціональних досліджень, які свідчать про відновлення з часом частини фоторецепторних клітин сітківки в зоні опіку, але відзначається певна неоднорідність її структури, незважаючи на відновлення функціональної здатності. Результати дослідження дозволяють розширити можливості застосування сучасних антиоксидантів для лікування фотопошкоджень та дистрофічних уражень органа зору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.808.4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського