РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577348<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Багрій М. М. 
Хвороба Вільсона - Коновалова / М. М. Багрій, Н. Р. Тарасевич, Л. О. Попович, М. Г. Козловська, О. Б. Попович, О. В. Марчук // Архів клініч. медицини. - 2015. - № 1. - С. 43-47. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Хвороба Вільсона - Коновалова (гепато-церебральна дегенерація (ГЦД), гепато-лентикулярна дегенерація) - рідкісне хронічне захворювання з аутосомно-рецесивним типом успадкування, в основі якого лежить порушення метаболізму міді та нагромадження її у внутрішніх органах (печінка, головний мозок, нирки тощо), внаслідок зниження виділення її з жовчю. Через рідкісність хвороб і варіабельність клінічних симптомів й ураження різних органів поставити діагноз ГЦД буває дуже складно, її потрібно диференціювати з рядом захворювань. За даними Пономарьова В. В. (2010) в жодному випадку діагноз ГЦД не був встановлений під час первинного звернення за медичною допомогою. Діагноз ГЦД не викликає труднощів, якщо про нього пам'ятати. Захворювання слід запідозриги у будь-якого хворого до 40-ка років за наявності синдрому паркінсонізму, з невиясненим цирозом печінки, а також у будь-якого родича пацієнта, який страждає на ГЦД. Успіх лікування даного захворювання завжди залежить від його своєчасного розпізнавання. ГЦД - одне з небагатьох спадкових захворювань, які успішно лікуються за умови своєчасної діагностики. Описано випадок хвороби Вільсона - Коновалова у 22-річної хворої, який проявився психіатрично-неврологічною симптоматикою. Прогресування захворювання та його ускладнень призвели до поліорганної недостатності, яка і стала безпосередньою причиною смерті. Остаточний діагноз хвороби Вільсона - Коновалова верифіковано посмертно у зв'язку з його рідкістю та недооцінкою даних обстежень. Патоморфологічно верифіковано цироз печінки (печінка зменшена, розмірами <$E18,0~times~16,08,0~times~7,0> см, капсула ущільнена, поверхня горбиста, паренхіма щільна, на розрізі крупногорбиста із зернистістю, жовто-зелено-коричневого кольору, повнокрівна; патогістологічно - розростання сполучної тканини із формуванням несправжніх часточок різних розмірів, вогнищева лімфогістіоцитарна інфільтрація сполучнотканинних септ, повнокрів'я, виражена вакуольна дистрофія гепатоцитів), у ділянці підкоркових вузлів і стовбуровій частині головного мозку численні дрібновогнищеві ділянки некрозу та крововиливів розмірами від 0,1 до 0,3 см, які поряд із клінічним перебігом захворювання, результатами лабораторно-інструментальних досліджень надали змогу верифікувати дане захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.8

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського