РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Притула В. П. 
Лікування вроджених пахово-калиткових кил у дітей в перші місяці життя / В. П. Притула, І. Г. Рибальченко // Архів клініч. медицини. - 2015. - № 1. - С. 30-32. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність лікування дітей у перші місяці життя із вродженими килами шляхом удосконалень діагностики та лікувальної тактики. За 22-х річний період на лікуванні у відділенні хірургії новонароджених в НДСЛ "ОХМАТДИТ" МОЗ України перебувало на лікуванні 230 хворих із пахово-калитковими килами. У 194-х (53,0 %) з них діагностовано вроджені однобічні грижі, у 36-ти (9,83 %) - вроджені двобічні грижі. Вік хворих склав від одного до 3-х місяців. За даними клініко-лабораторного дослідження відхилень від вікової норми не було, бо хворих було госпіталізовано соматично здоровими. Всього хворих госпіталізовано на першому місяці життя 64, із яких основної (I) групи 50 (13,66 %) проти контрольної групи (II) 14 (3,82 %). На другому місяці госпіталізовано 152 хворих, із яких основної (I) групи 102 (27,86 %) проти контрольної групи (II) 50 (13,66 %). З метою з'ясування стану пахового каналу та органів калитки, та з метою диференційної діагностики у 150-ти хворих головної групи проводили ультразвукове та допплерографічне дослідження. Дані дослідження вказували на набряк яєчка та придатка із застоєм відтоку, що вказувало на хронічне порушення кровотоку в яєчку. Всім 230-ти хворим проведено оперативне лікування. Хірургічне лікування вроджених однобічних кил проведено у 194-х, а двобічних у 36-ти. Під час проведення хірургічної корекції вроджених однобічних кил у 88-ми зі 194-х хворих зовнішній пахвинний канал не відкривався. Поміж тим, пластика пахвинного канату проводилася у всіх хворих: за Дюамелем, Мартиновим та Кимбаровським. Під час хірургічного лікування вроджених двобічних кил пахвинний канат відкривався. Одночасно проведено операції у 10-ти хворих, із яких 8 головної (I) групи, проти 2 контрольної (II) групи. Лапароскопічна корекція пахових кил проведена в 11-ти (4,78 %) хворих. В основній групі спостерігалося 5 ускладнень у 3-х хворих. В контрольній групі ускладнень було 8 у 6-ти пацієнтів. Всіх дітей після оперативного лікування виписано з клініки, рецидиву грижі не було. Висновки: оптимальним варіантом видалення грижі є виділення мішка на обмеженій ділянці, поперечний його перетин і висока перев'язка проксимальної частини і залишення дистальної частини грижового мішка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.463.054.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського