РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000577330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коцабин Н. В. 
Особливості гормональних взаємовідносин у жінок різних вікових груп з невдалими спробами допоміжних репродуктивних технологій в анамнезі / Н. В. Коцабин, О. М. Макарчук // Здоровье женщины. - 2015. - № 5. - С. 150-153. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено вивчення та аналіз коливань рівня стероїдних (естрадіол, прогестерон і тестостерон) і білкових (лютропін, фолітропін і пролактин) гормонів, та визначення вмісту антимюллерового гормону (АМГ), фолікулостимулювального гормону та інгібіну В у сироватці крові 60 жінок із невдалими спробами застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) в анамнезі. Слід зазначити, що ступінь дисбалансу стероїдних гормонів, що виявлено в результаті аналізу та оцінювання гормонального статусу у жінок досліджуваних груп, підвищувався в міру тривалості безпліддя, віку та мульгифакторності провідних причин. У всіх жінок з невдалими спробами ДРТ в анамнезі, так само як у жінок контрольної групи, виявлено циклічний ритм секреції пролактину з закономірним підвищенням рівня гормону у другій його фазі, але на тлі вже вихідної гінерпролактинемії. Виражене порушення пролактинсекретувальної функції гіпофізу у пацієнток даної категорії також спричинює значні порушення в регуляції функції яєчників: уповільнюється дозрівання фолікулів і зменшується функціональна активність жовтого тіла, чим, вірогідно, і пояснюється досить високий відсоток безпліддя. У жінок першої та другої групи спостережено підвищення вмісту гонадотронінів, особливо у другу фазу циклу на тлі гіперестрогенії, гінерпролактинемії, гінерандрогенії та недостатньої секреції прогестерону. Однак незважаючи на наявність відхилень у секреції гонадотропних гормонів і пролактину компенсаторні реакції організму у пацієнток даної категорії забезпечують стан гомеостазу у половини пацієнток, хоча навіть за збереження овуляції стостерігається значне порушення їх репродуктивної функції. Більш значущі порушення стероїдогспезу відзначено у жінок третьої групи, де разом з гіпопрогестсронемією спостерігаються 2 типи естрогенової дисфункції з проявами як абсолютної, так і відносної гіперестрогенемії. Неоднозначними були також коливання андрогенного пулу з констатацією у половини пацієнток зниженого рівня андрогенів. Одержані результати показників гормонального статусу знаходилися в прямій залежності з низьким рівнем інгібіну В і відхиленням від нормальних показників рівня АМГ, що в сукупності чітко характеризує низький оваріальний резерв у пацієнток даної категорії та може бути прогностичним маркером негативних наслідків ДРТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р712.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського