РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000576269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тимошенко Н. А. 
Автоматизація керування процесом стабілізації вертольота на режимі висіння над точковим об'єктом у складних погодних умовах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Н. А. Тимошенко; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

Вперше обгрунтовано системне поняття "вертоліт - екіпаж - система автоматичного керування (САК) - точковий об'єкт - погодні умови" як складову великої агрегованої системи, що дозволило провести сепарацію системи та на цій основі побудувати математичні моделі її складових, а потім скласти з них модель замкненої системи. Вперше розроблено концептуальні положення, метод і методику підвищення ефективності роботи САК, що базується на застосуванні LQG-теорії керування з додаванням розширеного фільтра Калмана, що дозволяє підвищити робасність системи та розділити її на дві підсистеми: LQE та LQR, це у свою чергу, дозволяє розділити у часі задачі гасіння коротко- та довгоперіодичних коливань вертольота відносно центра точкового об'єкта і за рахунок цього підвищити швидкість реакції та стійкість системи. Вперше розроблено модель інформаційного забезпечення САК без збільшення кількості та типів використовуваних штатних вимірювачів і датчиків на основі аналізу лінійно-квадратичної гаусівської теорії оптимального керування. Доведено, що для реалізації LQG-теорії керування достатньо використовувати вимірювачі складових векторів швидкості та прискорень. Вдосконалено метод і модель вимірів параметрів стабілізації вертольота на режимі висіння з використанням розширеного фільтра Калмана для оцінювання векторів стану та невимірюваних збурень. Обгрунтовано та розроблено нові дуальні матричні диференційні рівняння Rikatti за результатами розв'язання яких визначено коефіцієнти законів стабілізації вертольота над центром точкового об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: О541.2-082.022.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415798 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського