РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000575045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Притулa В. П. 
Синдром набряклої та збільшеної калитки у новонароджених і дітей раннього віку: питання діагностики та лікування / В. П. Притулa, В. С. Поворознюк, І. С. Максакова, І. Г. Рибальченко // Хірургія дит. віку. - 2015. - № 1/2. - С. 88-94. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність лікування новонароджених із перекрученням яєчка (ПЯ) завдяки удосконаленню діагностики і лікувальної тактики. В основу роботи покладено досвід діагностики та оперативного лікування 366 новонароджених із синдромом набряклої та збільшеної калитки (СНЗК), які перебували на лікуванні у відділенні хірургії новонароджених у НДСЛ "Охматдит" з 1992 по 2014 рр. Хлопчики були віком від народження до 3 міс. З метою вирішення запланованих завдань весь клінічний матеріал (етапи розвитку та впровадження діагностичних і лікувальних заходів) розділено на 2 групи: основна - 2004 - 2014 рр. та контрольна - 1992 - 2003 рр. В основну групу зараховано пацієнтів, у котрих використовували інноваційні технології: ультразвукове, допплерографічне дослідження і лапароскопічне лікування. Контрольну групу створили з пацієнтів, у яких під час верифікації вади домінували суб'єктивні методи діагностики - огляд та пальпація, а їх інформативність залежала в основному від досвіду лікаря як у приймальному, так і у стаціонарному відділенні. Висновки: у разі підозри на гостре захворювання пахвинно-калиткової ділянки (защемлені грижі, травми) чи калитки (перекручення яєчка, тромбоз судин, травма) з діагностичною метою слід виконувати ультразвукове дослідження органів калитки. За даними клініко-ехографічної картини можна диференціювати стан кровообігу, ускладнений чи неускладнений перебіг захворювання, що визначає вибір тактики ведення хворого. Ультразвукове та допплерографічне дослідження в комплексі з оцінкою клінічної картини дають змогу об'єктивно визначити характер ураження пахвинно-калиткової ділянки і органів калитки, сформулювати показання до оперативного або консервативного методу лікування. За результатами хірургічного лікування перекрученого яєчка, визначено, що збереження органа залежить від тривалості ішемії, тому завжди доцільно намагатися проводити органозберігальні операції. Запровадження індивідуального підходу та алгоритмів надало змогу знизити рівень післяопераційних ускладнень з 7,29 до 4,10 %, тобто на 3,19 %, а також запобігти летальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського