РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000574331<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корх О. М. 
Трансцендентні світи гендеру / О. М. Корх, В. В. Хміль // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2014. - Вип. 5. - С. 69-76. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Показано, наскільки гендерний конструкт забезпечує формування гендерного гуманізму як одного з ідеалів демократичного суспільства. Уточнено гендерний глосарій "гендерна демократія", "гендерна рівність" та "гендерна справедливість". Для здійснення теоретичних розвідок в сфері феміністичної філософії, застосовано методологічний інструментарій комунікативної прагматики та дискурсивної етики, що були напрацьовані сучасними німецькими філософами Ю. Хабермасом, К.-О. Апелем для аналізу етичних гендерних принципів та шляхів їх легітимації. На основі методологічних розбіжностей між концепціями Ю. Хабермаса та К.-О. Апеля виявлено два протилежні підходи до аналізу гендерної концепції - раціонально-прагматичний, який пропонує Й. Хабермас та трансцендентно-смисловий К.-О. Апеля. Уточнено категоріально-понятійний апарат гендерної концепції. Залежно від способу легітимації гендерної етичної теорії виявлено, що поняття феміністського глосарію "гендерна демократія", "гендерна рівність" та "гендерна справедливість" не несуть однакового змісту. Виходячи з аналізу програми комунікативної дії та консенсусу у Ю. Хабермаса поняття "гендерна рівність" виступає штучним соціальним конструктом, що має своє методологічне підгрунтя в когнітивізмі та звужує можливості легітимації гендерних цінностей. Перед стрімкими гендерними зрушеннями, що запропоновані суспільству, стоять вади віковічної вкоріненості моральних і духовних засад спільнот, з урахуванням соціо-культурної, національної та гендерної ідентичності. Плідне осмислення різноманітних підходів у феміністському напрямку філософії усе більше звужується в стезю взаємодоповнюючого характеру маскулінного та фемінного начал в людській природі з подальшим визнанням гендерних ролей, які відображають більш складну панораму духовного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського