РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ломова Н. Н. 
Біомаса Streptococcus thermophilus та Bifidobacterium longum у молочному середовищі з обніжжям бджолиним / Н. Н. Ломова, О. О. Сніжко, С. А. Наріжний // Biotechnologia Acta. - 2015. - 8, № 1. - С. 71-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснено аналіз даних щодо нагромадження біомаси Streptococcus thermophilus та Bifidobacterium longum у молочному середовищі з обніжжям бджолиним. У роботі застосовано стандартні методи та методичні вказівки для визначення кількості біфідобактерій і молочнокислих мікроорганізмів. Підрахунок колонієутворювальних одиниць - KУO/см<^>3 проводили з використанням середовищ M17 і MRS. Тривалість фаз росту визначали за графічним методом. Встановлено, що бджолине обніжжя за концентрації 0,2 - 1,0 % стимулює нагромадження біомаси стрептококів на 9 - 15 %, біфідобактерій - на 2,3 - 12,7 % і скорочує тривалість лаг-фази для обох видів мікроорганізмів майже до її повного зникнення. Внесення обніжжя у середовище розмноження Str. thermophilus скорочує лаг-фазу на 30 - 50 %, а стаціонарну - подовжує на 20 - 30 %. B. longum на внесення наповнювача реагує незначним подовженням лаг-фази та суттєвим (більш ніж удвічі за 1 % обніжжя) - стаціонарної. Доза пилку в кількості 1,0 % від маси живильного середовища забезпечує одержання біомаси у кількості <$E6~symbol С~0,1~times~10 sup 9> КУО/см<^>3 (Str. thermophilus) та <$E2,8~symbol С~0,1~times~10 sup 8> КУО/см<^>3 (B. longum). Str. thermophilus та B. longum добре засвоюють есенціальні мікронутрієнти пилку. Складові бджолиного обніжжя можуть виступати стимуляторами росту для певних штамів. Ці дані буде покладено в основу біотехнології одержання кисломолочного напою з продуктами бджільництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.851.3 + Л953-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського