РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000571034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Камінська М. В. 
Порівняльна вікова динаміка становлення мікробоценозу сліпої кишки курей та перепелів / М. В. Камінська, О. М. Стефанишин, Г. І. Нечай, Н. І. Борецька, С. В. Гураль, І. М. Попик, Н. І. Цепко, В. В. Литвин // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 4. - С. 50-58. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Забезпечення високої продуктивності сільськогосподарської птиці безпосередньо повіязане з її здоров'ям, а саме формуванням стійкого мікробоценозу кишечнику. Застосування препаратів для корекції складу мікрофлори кишечнику є доцільним лише перед початком виникнення дисбактеріозів у критичні періоди росту та розвитку. У кожного виду птиці адаптація, оперення, линька та інші стресові фактори виникають у різні вікові періоди. Мета роботи - дослідити і порівняти у динаміці формування стійкого мікробоценозу кишечнику курей та перепелів. Досліджено якісний та кількісний склад мікрофлори вмісту сліпих кишок (СК) курей-несучок кросу "Хайсекс Коричневий" (1-, 6-, 30-, 60-, 90-, 120-добові) та японських перепелів (1-, 7-, 28-, 42-, 70-добові). Кількість колонійутворюючих одиниць (КУО) окремих груп мікроорганізмів у грамі вмісту СК визначали за методом розведень з висіванням на елективні середовища. Їх ідентифікацію проводили за морфологічними, культуральними, фізіологічними та біохімічними властивостями. Цифрові дані опрацьовано статистично з використанням критерію Стьюдента. У перепелів виявлено 2 критичні періоди становлення мікробоценозу СК. Перший період (адаптація і початок оперення з 1-ї до 7-ї доби) характеризується низькою кількістю лактобактерій та біфідобактерій (5 - 6 Log10КУО/г) на фоні повної відсутності умовно патогенних мікроорганізмів (1-добові перепели) і появи клітин Proteus (у 7-добових перепелів). Цей період не потребує корекції. Другий критичний період (ювенальна линька 42-доба) характеризується зменшенням кількості лактобактерій, біфідобактерій та lac<^>+ штамів кишкової палички і зростанням кількості умовно патогенних бактерій. У цей період застосування пробіотичних препаратів для запобігання дисбактеріозу є обгрунтованим. Кількість лактобактерій, біфідобактерій, кишкової палички, протею та грибів у вмісті СК курей у всі досліджувані вікові періоди більша, у порівнянні з відповідними показниками в японських перепелів. У курей-несучок критичним можна вважати період з 1-ї до 6-ї доби, під час якого зафіксовано низьку кількість лактобактерій, біфідобактерій і зростання кількості протею та грибків роду Candida.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського