РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000569490<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стаднік С. М. 
Когнітивні та емоційні розлади в пацієнтів із синдромом слабкості синусового вузла / С. М. Стаднік // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 45-50. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості когнітивних та емоційних розладів у хворих із синдромом слабкості синусового вузла (СССВ) з імплантованим постійним електрокардіостимулятором і без нього та зв'язок зазначених розладів з деякими показниками церебральної гемодинаміки і змінами речовини головного мозку за даними нейровізуалізаційних методів. Обстежено 48 пацієнтів (середній вік - (<$E66,8~symbol С~3,2>) року) із СССВ. Сформовано 2 групи: 1-ша - 30 пацієнтів без постійного електрокардіостимулятора, 2-га - 18 пацієнтів, яким не пізніше ніж за 6 міс до початку дослідження був імплантований постійний електрокардіостимулятор. Проведено порівняльний аналіз нейропсихологічних, ультрасонографічних та нейровізуалізаційних характеристик пацієнтів обох груп. У 1-й групі у порівнянні з 2-ю достовірно частішими були скарги на погіршення пам'яті та уваги, труднощі під час підбору слів та запам'ятовування нових імен. Помірні когнітивні розлади переважали у пацієнтів 1-ї трупи (70,0 проти 44,4 % у 2-й групі), а легкі - у пацієнтів 2-ї групи (відповідно 16,7 та 40,0 %; p << 0,05). Емоційні розлади (тривожні розлади і депресія) частіше виявляли у пацієнтів 1-ї. Інсомнію за критеріями ICDS-2 зареєстровано у 63,3 % пацієнтів 1-ї групи та 44,4 % - 2-ї групи. Під час вивчення інтракраніального венозного кровотоку встановлено, що середня лінійна швидкість кровотоку в середньому сегменті базальної вени і прямому синусі у пацієнтів 2-ї групи статистично значущо перевищувала таку в пацієнтів 1-ї групи. Під час комп'ютерної томографії головного мозку виявлено, що для пацієнтів 1-ї групи були характерними вираженіший перивентрикулярний лейкоареозис усіх локалізацій (p << 0,05), симетричність атрофічних змін головного мозку, більша вираженість асиметричної внутрішньої церебральної атрофії з переважним залученням лівої півкулі, множинні ішемічні вогнища розміром понад 5 мм у речовині головного мозку, особливо у глибоких відділах білої речовини лобних часток, голівці хвостатого ядра, таламусі та мості мозку. Висновки: у пацієнтів із СССВ без постійного електрокардіостимулятора у порівнянні з пацієнтами з імплантованим постійним електрокардіостимулятором виявлено вираженіші розлади когнітивних функцій з переважанням порушень уваги і вербальної пам'яті, а також емоційні та інсомнічні розлади, тісніший кореляційний зв'язок між середньою лінійною швидкістю кровотоку в базальній вені, середнім балом лейкоареозису та рівнем депресії. Зазначені особливості когнітивних і емоційних порушень, гемодинамічних та нейровізуалізаційних характеристик у пацієнтів із СССВ слід враховувати під час обстеження та у разі планування лікування цієї патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-3 + Р64-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського