РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000567114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко С. М. 
Гайворонський рудопрояв калій-уранової формації: мінералогія, геохімія, час формування / С. М. Бондаренко, З. В. Карли, Л. М. Степанюк, В. О. Сьомка, М. О. Донський, Л. В. Сьомка // Мінерал. журн.. - 2014. - 36, № 4. - С. 107-121. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Час формування апліто-пегматоїдних гранітів Гайворонського рудопрояву, визначений за ізотопним співвідношенням <^>207Pb/<^>206Pb в монацитах, становить 2035,4 +- 3,8 млн pp., що дозоляє відносити їх до побузького комплексу. Геохімічні дослідження показують, що найбільший вміст торію і урану мають апліто-пегматоїдні граніти. Підвищений вміст Th і U зафіксовано в біотитових та гранат-біотитових гнейсах, за рахунок гранітизації яких, вірогідно, утворилися апліто-пегматоїдні граніти. Вперше для докембрію Українського щита (УЩ) встановлено епігенетичну урановорудну мінералізацію в зонах тріщинуватості апліто-пегматоїдних гранітоїдів, яка по тектонічних розломах розповсюджується глибше 330 м. Цей факт свідчить, що процеси гіпергенних змін порід відбуваються не тільки на поверхні кристалічного фундаменту, але і на значній глибині в зонах тектонічних порушень. Уран відкладається у вигляді низькотемпературних оксидів і гідроксидів по тріщинках, в яких поширені гідрослюдисто-карбонатні агрегати, оксиди заліза та марганцю. Окрім того, тут виявлений раніше не відомий у докембрії УЩ дуже рідкісний мінерал - коронадит. У складі уранової мінералізації вперше для УЩ встановлено мінерал скупіт, який виникає за рахунок руйнування настурану й уранової черні. Скупіт є характерним мінералом-індикатором для пошуків уранових родовищ інфільтраційного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.217-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського