РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000564005<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марфіна Ж. В. 
Архетип "спорідненість" в асоціативно-образній структурі поетичної мови / Ж. В. Марфіна // Лінгвістика : зб. наук. пр.. - 2013. - № 3. - С. 145-152. - Бібліогр.: 150 назв. - укp.

Висвітлено способи актуалізації семи "спорідненість" у мові української поезії ХХ ст., зокрема використання поетизму мати як найуживанішого. Визначено й досліджено образні структури, що переводять номінативну функцію одиниці мови у функцію оцінну. Такі образні структури умовно розподілено на ядерні двокомпонентні, приядерні трикомпоненті та периферійні багатокомпонентні. На прикладі поетизму мати схарактеризовано мовні засоби, що привносять додаткові відтінки семантики й органічно взаємодіють з широким контекстом багатокомпонентного образу, посилюють міфологічний складник мовообразу. Проаналізовано асоціативно-образні зв'язки поетизму, закріплені в поетичних синтагмах, установлено текстотворчі засоби, що підтримують ці зв'язки. Зокрема констатовано, що внутрішній зміст поетизму розкривають найближчі контекстуальні епітети, прикладкові конструкції, компаративи та ін. Визначено додаткові щодо центральної архетипової семи, еспліковані в контекстуальному оточенні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського